1. Dzisiaj 7 niedziela wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust w kościele filialnym w Nietkowie. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30 – Msza odpustowa).
  2. Zapraszamy na Mszę odpustową o godz.13.30 w Nietkowie a bezpośrednio po niej na Festyn Parafialny przed kościołem.
  3. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do środy włącznie:
    • w Czerwieńsku pół godziny przed Mszą św. (w niedzielę przed Mszą wieczorną)
    • w Nietkowie codziennie o 18.00. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00)
    • w Laskach codziennie o 19.00 koło krzyża.
  5. Od czwartku zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Nabożeństwo czerwcowe w Czerwieńsku codziennie na zakończenie Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. wieczornej); w Nietkowie w środy po Mszy i w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. Na zakończenie nabożeństwa w tym tygodniu Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę od 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  7. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
    • W czwartek od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich,
    • W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 18.00,
    • W piątek od godz. 19.00 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Adoracja jest wpisana w formację przygotowującą naszą młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy więc uczniów klas drugich gimnazjum z dzienniczkami formacji duchowej.
    • W sobotę odwiedziny chorych w Czerwieńsku od godz. 9.00 (Odwiedziny chorych na filiach w poniedziałek 5 czerwca).
    • W sobotę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych w Czerwieńsku
    • Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres spowiedzi wielkanocnej. Niedziela Adoracyjna, Na Mszy św. o 10.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
    • W Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Rekolekcje biblijne dla małżeństw na temat “Recepta na szczęście w małżeństwie” organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl odbędą się w Kęszycy Leśnej w dniach 9-11 czerwca. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej stowarzyszenia ubiblijnieni.pl.
  10. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek, 2 czerwca, po Mszy św.
  11. Zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych szkół gimnazjalnych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy odbywają się w obecności rodziców i potrwają do końca roku szkolnego.
  12. Zbiórka kandydatów na ministrantów z Czerwieńska w sobotę o godz. 10.00.
  13. Zbiórka ministrantów z Czerwieńska w sobotę o 11.00.
  14. Bardzo prosimy rodziców dzieci komunijnych o uprzątnięcie dekoracji w kościele.
  15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.