1. Dzisiaj 8 niedziela wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Prosimy wszystkich chorych, cierpiących, aby tego dnia ofiarowali swoje cierpienie w intencji misjonarzy i dzieł miłosierdzia.
  3. Dziś pierwsza niedziela czerwca – niedziela adoracyjna. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na dzieła charytatywne w parafii (Caritas). W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel 433,04 PLN. Bóg zapłać za te ofiary.
  4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  5. Dzisiaj będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 19,00 zapraszamy na ostatnią przed wakacjami katechezę dla dorosłych przygotowaną przez p. Gerarda Trybusa.
  8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 19,00).
  9. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień zielonych świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.
  10. Jutro odwiedziny chorych na filiach. Początek od godz. 9,00.
  11. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prosimy o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  12. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę od 19,00 do 20,00 i w sobotę od 8,00 do 9,00.
  13. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
  14. Rekolekcje biblijne dla małżeństw na temat “Recepta na szczęście w małżeństwie” organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl odbędą się w Kęszycy Leśnej w dniach 9-11 czerwca. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej stowarzyszenia pl.
  15. Zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół gimnazjalnych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy odbywają się w obecności rodziców i potrwają do końca roku szkolnego.
  16. Zbiórka ministrantów z Czerwieńska w sobotę o 11,00.
  17. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  18. W związku z Uroczystością rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Rokitniańskiej, która odbędzie się dnia 18 czerwca jako dar ołtarza chcemy tego dnia wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie. W związku z tym w kościołach naszej Diecezji dnia 11 czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  19. W niedzielę, 18 czerwca, gościć będziemy męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe, m.in. „Wojownik Trzech Światów”, „Niewidzialna Gra”, „Klejnot Aswerusa”. Serię tych i innych książek będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.
  20. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.