1. Dzisiaj  II Niedziela Adwentu – przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Od pierwszej niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas, ministranci, kościelni prowadzą dystrybucję  świec  Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy świątecznych i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy, a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł. Świece: duża 13 zł; mała: 6 zł. Kalendarz z myślą: 25 zł. Opłatek: ofiara dowolna./ Pani Wanda rozprowadza tanie i ładne kartki świąteczne.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 534,59 zł, a w kopertach 330 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Również dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

5. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę o godz. 17.00; dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.00 rano, od poniedziałku do piątku w adwencie Msza św. o 17.00. W sobotę o 18.30.

6. Przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej w adwencie. Do biura zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej i w piątek po Mszy św. wieczornej od 18.00 do 19.00. Zachęcamy do uczestniczenia w wieczornej Mszy św. a następnie załatwiania spraw w biurze.

7. 13 grudnia odbędzie się 28 wigilia dla osób starszych i samotnych. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast bądź ofiarowanie słodyczy na to wydarzenie. Ciasta można przynosić do Ośrodka Kultury w piątek 13 grudnia od godz. 13.00.

8. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Natomiast odbędzie się Triduum modlitewne przed wiosennymi misjami świętymi od trzeciej niedzieli adwentu 15 grudnia do wtorku 17 grudnia wg porządku rekolekcyjnego. Spowiedź przed Świętami. Czerwieńsk: 16, 17, 18 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 do skutku oraz 19 grudnia od godz. 17-tej. Nietków: 19 grudnia od godz. 16-tej. Spowiedź ostatniej szansy 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17-tej do ostatniego penitenta.

9. Ogłoszenia Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl:

• Mamy dzisiaj możliwość nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej, między innymi piękne ozdoby bożonarodzeniowe, szopki, którymi możemy udekorować nasze domy ale mogą być także świetnym prezentem dla naszych najbliższych. Zakup przedmiotów wykonanych z drzewa oliwnego możemy potraktować jako cegiełkę – nasze wsparcie znanego nam już sierocińca prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki w Betlejem.

• 15 grudnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci na temat obozu biblijnego organizowanego w lipcu 2020 r.  Zachęcamy do udziału bo zarezerwowaliśmy ośrodek w nowym miejscu i przedstawimy Państwu pełną ofertę w promocyjnej cenie 😉 Zapraszamy serdecznie.

1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na cele remontowe w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 416 zł, a w Czerwieńsku 2027,50 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary. Składamy wielkie podziękowania wszystkim mieszkańcom Nietkowa, Lasek i Borynia za zebranie w czynie społecznym 41 600 złotych na remont dachu w kościele.

2. Również w przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Ofiary z tacy przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

3. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Alberta w Zielonej Górze 22 grudnia o godz. 19.00. Spotkania co niedzielę o tej samej godzinie. Zakończenie 23 lutego.

4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „sianko” na stół wigilijny od naszych ministrantów.