1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu w roku liturgicznym. Porządek mszy św.:

• Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00

• Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

1. Dzisiaj Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia i życzymy wielu bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca zbiórka na dzieła miłosierdzia w parafii prowadzone w naszym imieniu przez Parafialny Zespół Caritas. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 458,20 zł a w kopertach parafianie złożyli kwotę 920 zł. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie naszych podopiecznych.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 a w Nietkowie po Mszy św. w niedziele o godz. 9.00.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w każdy piętek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. W Nietkowie po Mszy św. w tygodniu.

5. W piątek 13 marca, VII rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach Papieża.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej. Piątkową drogę krzyżową o godz. 18.00 poprowadzi Krąg Biblijny.

7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1828,50 zł, w Nietkowie kwotę 1547,10 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.

9. Dziękujemy wszystkim za udział w rekolekcjach parafialnych. Jako wsparcie na działalność Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl złożono na tacę w sumie 4287 zł! Zostaną one przeznaczone na organizację szkolnych konkursów biblijnych w naszej diecezji, na które rocznie wydajemy ponad 13 tyś. zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za założone ofiary!

10. Jako kontynuacja naszych rekolekcji, podczas których byliśmy zachęcani do codziennego rozważania Ewangelii, zapraszamy do udziału w akcji: „Dajemy Ci Słowo” – każdego dnia, przez SMS. Kto chce, może podać przy wyjściu z kościoła swój numer telefonu, na który codziennie będzie wysyłana informacja jaka Ewangelia jest czytana w tym dniu podczas Mszy św., byśmy mogli rozważać ją też w domu. Tylko sporadycznie będziemy wysyłali inne informacje biblijne. Prosimy jedynie o numer telefonu (nie pozyskujemy żadnych innych danych!). Numery telefonu zbieramy tylko dzisiaj. Nie będzie możliwości dopisania się do tej listy w inny dzień. Zachęcamy do udziału! A osobom z kręgu biblijnego, które czekają na nas przy wyjściu z kościoła, dziękujemy za zaangażowanie.

11. Pan Adam RUNIEWICZ, syn Grzegorza i Danuty z d. Krzyżanowskiej, urodzony dnia 12 października 1974 r. w Słubicach, pozostający w sakramentalnym związku małżeńskim z Joanną z d. Kąkol, pragnie przyjąć od Kościoła święcenie diakonatu. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń diakonatu, byłby w sumieniu obowiązany zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia.

12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.