1. Dzisiaj  III Niedziela Adwentu – Gaudete. Rozpoczęliśmy Triduum modlitewne. Witamy w naszej wspólnocie znanego nam ojca Przemysław Ilskiego. Otaczamy modlitwą, prosząc Ducha Świętego o owoce duchowe tego wydarzenia dla całej naszej parafii. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. W czasie Triduum modlitewnego
    w poniedziałek i wtorek Msze św. w Czerwieńsku o 8.00 i 18.30, w Nietkowie o 17.00.

2. W miniony piątek odbyła się kolejna wigilia dla osób starszych i samotnych. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 zaproszonych gości. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich organizatorom, uczniom Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, restauratorom oraz osobom, które piekły ciasta. Co roku zwiększa się grono osób chcących uczestniczyć w przygotowaniach tego wydarzenia, bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

3. Spotkanie w sprawie wakacyjnego obozu biblijnego dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem „Odkrywcy Przygód” odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 na plebanii. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. Zostanie przedstawiona oferta w promocyjnej cenie

4. Spowiedź przed Świętami. Czerwieńsk: 16, 17, 18 grudnia od godz. 17.30 do skutku oraz 19 grudnia od godz. 17-tej. Nietków: 19 grudnia od godz. 16-tej. Spowiedź ostatniej szansy 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17-tej do ostatniego penitenta.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na cele remontowe w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 416 zł, a w Czerwieńsku 2 027,50 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

6. Remont kościoła w Nietkowie. Składamy wielkie podziękowania wszystkim mieszkańcom Nietkowa, Lasek i Borynia za zebranie podczas zbiórki publicznej 42 800. Ponadto zebraliśmy w kopertach na tacę 2 670, na portalu internetowym Allages 2 350, na konto parafii wpłynęło 3.900. W sumie zebraliśmy 51 720 zł!!! Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

7. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami seniorami. Ofiary z tacy przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

8. Od pierwszej niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas, ministranci, kościelni prowadzą dystrybucję świec Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy świątecznych i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy, a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł. Świece: duża 13 zł; mała: 6 zł. Kalendarz z myślą: 25 zł. Opłatek: ofiara dowolna./

9. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji wigilii dla osób starszych i samotnych. Dziękujemy również za upieczone ciasta. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zechcieli pomoc w trakcie wieczerzy.

10. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w środę o godz. 17.00; dla dorosłych w czwartek o 6.00 rano.

11. Przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej w adwencie. Do biura zapraszamy tylko w piątek po Mszy św. wieczornej od 18.00 do 19.00. Zachęcamy do uczestniczenia w wieczornej Mszy św. a następnie załatwiania spraw w biurze.

12. We wtorek o godz. 19-tej spotkanie wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Czerwieńska.

13. Dnia 22 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Akatyst ku czci Bogarodzicy. Teksty i świece będą rozdawane w wejściu do kościoła. Osoby o słabszym wzroku prosimy o zabranie okularów.

14. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Alberta w Zielonej Górze 22 grudnia o godz. 19.00. Spotkania co niedzielę o tej samej godzinie. Zakończenie 23 lutego.

15. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 27 grudnia 2018 r. O szczegółach i planie będziemy informować.

16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „sianko” na stół wigilijny od naszych ministrantów.