Parafialny facebook

Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku udostępnił(a) post.
Informacja o remoncie i zdjęcia ze strony nietkow.pl 🙂

"Rozpoczyna się pierwszy etap remontu kościoła pw. Wniebowstąpienia Pana Jezusa (XIX w.) w Nietkowie, który koncentruje się na stabilizacji i naprawie konstrukcji stropu oraz generalnym remoncie pokrycia dachu. Zadanie to uzyskało znaczne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach zadania przewiduje się w pierwszej kolejności naprawę i stabilizację drewnianych wiązarów stropu nad nawą główną. Wiązary w kształcie krzyży św. Andrzeja nad nawą główną w wielu miejscach uległy przełamaniu w kluczu oraz posiadają znaczne przemieszczenia. Maksymalne ugięcie wiązara wynosi 18cm przy dopuszczalnym 2,3cm. W celu naprawy tej sytuacji wykonane zostaną podwieszenia dodatkowymi wiązarami wieszakowymi. Uszkodzone elementy drewniane zostaną wzmocnione lub wymienione na nowe. Płatwie i rygle dachowe ze względu na znaczne zniszczenie przekrojów na wskutek przecieków wody deszczowej wymagają wymiany na nowe. Istniejące pokrycie dachu z blachy zostało wykonane w latach 90-tych XX wieku przy użyciu pozagatunkowych (rozbiórkowych i bezklasowych) desek z oflisem. Niezbędne jest usuniecie tych desek i wykonanie nowego, solidnego poszycia oraz pokrycia dachu z materiału zgodnego z pierwotnym założeniem tj. łupka kamiennego.
Taki zakres prac przewiduje I. etap remontu naszego kościoła. Wieloletnie zabiegi księdza proboszcza Marka Kidonia zakończyły się sukcesem. Rozpoczyna się remont, który zmierza do przywrócenia świetności kościołowi w Nietkowie. Prace będą realizowane pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków."
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV Niedziela Zwykła
Czerwieńsk/Nietków, 15 września 2019 rok

1. XXIV Niedziela Zwykła. Porządek niedzielnych Mszy Świętych: w Czerwieńsku o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00, w Nietkowie o 9:00 i 13:30. W tygodniu Msze Święte w Czerwieńsku o godzinie 18:30, w Nietkowie w środę o godzinie 17:00.
2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1670,60 zł, a w Nietkowie kwotę 1115 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
3. Zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19:00 do 20:00.
6. We wtorek, 17 września, przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
7. W środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. W modlitwie szczególnie pamiętajmy o młodzieży.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu, 21 września, w sobotę. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
9. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w tym roku szkolnym odbędzie się 29 września: w Czerwieńsku o godz. 10:30, w Nietkowie o godz. 13:30.
10. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna odbędzie się 5 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7:30, z Nietkowa o 7:45, z Czerwieńska o 8:15. Koszt 30 zł. Zapisy w Czerwieńsku u p. Barbary Sekleckiej, w Nietkowie u p. Ewy Stekla. Zapisy do niedzieli 29.10.2019 r.
11. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Katechezy w trzy kolejne soboty października (12 X, 19 X, 26 X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny".
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Ogólnopolska akcja modlitewna Polska pod Krzyżem już w najbliższą sobotę 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII Niedziela Zwykła
Czerwieńsk/Nietków, 08 września 2019 rok

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła – niedziela adoracyjna. Porządek niedzielnych Mszy Świętych: w Czerwieńsku o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00, w Nietkowie o 9:00 i 13:30. W tygodniu Msze Święte w Czerwieńsku o godzinie 18:30, w Nietkowie w środę o godzinie 17:00.
2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 704,45 zł, a w kopertach 240 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
3. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19:00 do 20:00.
5. W sobotę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o krzyże przydrożne i na naszych cmentarzach.
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1670,60 zł, a w Nietkowie 1115 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
7. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze.
8. Ogólnopolska akcja modlitewna Polska pod Krzyżem organizowana przez fundację Solo Dios Basta odbędzie się 14 września na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka. Wszyscy, którzy nie będą mogli udać się tam osobiście, są zaproszeni na czuwanie diecezjalne do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Początek czuwania w sobotę, 14 września, o godz. 11:00, zakończenie Mszą Świętą o godz. 6:30 w niedzielę.
9. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę 21 września. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
10. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie organizuje pielgrzymkę dla małżeństw na Jasną Górę w ramach XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w dniach 21-22 września 2019 r. Wyjazd z Sulechowa 21 września o godz. 6.30. Koszt 180 zł. (przejazd autokarem, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie). Zapisy w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie lub pod numerem telefonu: 792495788.
11. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Katechezy w trzy kolejne soboty października (12 X, 19 X, 26 X) po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela Zwykła
Czerwieńsk/Nietków, 01 września 2019 rok

1. XXII Niedziela Zwykła – niedziela adoracyjna. Porządek niedzielnych Mszy Świętych: w Czerwieńsku o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00, w Nietkowie o 9:00 i 13:30. W tygodniu Msze Święte w Czerwieńsku o godzinie 18:30, w Nietkowie w środę o godzinie 17:00.
2. Dzisiaj 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
3. Katecheza dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:00. Katechezę poprowadzi akolita Adam Runiewicz. Serdecznie zapraszamy.
4. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego dla Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów w poniedziałek, 2 września, o godz. 8:00, zarówno w Czerwieńsku jak i w Nietkowie. Spowiedź od godziny 7:30. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 8 września, w Czerwieńsku o godzinie 10:30, w Nietkowie o godzinie 9:00.
5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów na plebanii.
6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godziny 19:00 do 20:00.
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godziny 18:00. Po wieczornej Mszy konferencja biblijna na temat Księgi Wyjścia i spotkanie Przyjaciół Paradyża.
9. Okazja do spowiedzi w Czerwieńsku pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą, w Nietkowie w piątek od godz. 16:30.
10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.
11. Za tydzień druga niedziela miesiąca - zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 704,45 zł, a w kopertach 240 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
12. Parafia Płoty pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej zaprasza na odpustowy festyn parafialny w sobotę, 7 września, o godz. 16:00, który odbędzie się w zagórskim parku.
13. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu w sobotę, 21 września. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Specjalne wydanie Tygodnik Katolicki Niedziela, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, do nabycia po każdej Mszy Świętej.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Niedziela - telewizyjny przegląd tygodnika
Najciekawsze artykuły, które polecamy z 35. numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy także do zapoznania się z wypowiedzią redaktora naczelnego ...
youtube.com