Parafialny facebook

Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
W miniony piątek, 15 grudnia, odbyła się XXX Wigilia dla Osób Starszych i Samotnych.
Z tego miejsca składamy serdecznie podziękowania wszystkim, bez których pomocy, jej organizacja byłaby niemożliwa. Parafialnemu Zespołowi Caritas, darczyńcom, wolontariuszom z Czerwieńska i Zielonej Góry, uczniom Szkoła Podstawowa im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie za piękne jasełka oraz wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu.

1. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe, potrwają one do środy - 13 grudnia. Codziennie rozważać będziemy jedną z prawd kerygmatu czyli podstawowego orędzia chrześcijańskiego. Przepowiadanie Słowa Bożego będzie dopełnione świadectwem życia osób świeckich. Nabożeństwa rekolekcyjne będą transmitowane przez internet na naszej stronie parafialnej codziennie o 10:00 i 19:00.

3. W czasie rekolekcji nie będzie Rorat.
Roraty w tym tygodniu w Czerwieńsku:
– w czwartek i piątek o 7:00 i w sobotę o 8:00
– dla dzieci w czwartek o 18.00

Roraty w tym tygodniu w Nietkowie:
– w środę 17:30

5. W piątek, 15 grudnia, Msza Święta wieczorna w Czerwieńsku zostanie odprawiona o godzinie 17:00, po Mszy w Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku odbędzie się Wigilia dla Osób Starszych i Samotnych.

5. W sobotę, 16 grudnia, o godzinie 19:00 w kościele w Nietkowie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który przygotowuje Parafialna Grupa Modlitewna.

6. Do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Najnowszy numer Tygodnik Katolicki Niedziela do nabycia przy okazji każdej Mszy Świętej 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
W imieniu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zapraszamy naszych parafian do włączenia się w akcję #torbacharytatywna.
Akcja ma na celu wsparcie biednych i ubogich z naszej diecezji.
Torbę, którą można wziąć z zakrystii naszych kościołów, wypełniamy produktami w postaci środków czystości, higieny osobistej, suchej żywności z długim terminem ważności i dostarczamy do kościołów do 15 grudnia.
Więcej o akcji - https://caritaszg.pl/torba-charytatywna-caritas/