Parafialny facebook

III Niedziela Zwykła. Niedziela Słowa Bożego
Czerwieńsk/Nietków, 26 stycznia 2020 rok

1. Dzisiaj III Niedziela Zwykła. Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk - 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00. Nietków - 9:00 i 13:30). Do końca stycznia Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:30, w sobotę o 18:30. Od lutego wraca stały porządek Mszy św.
2. W styczniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszach św. Od lutego będzie czynna we wtorek i piątek od 19:00 do 20:00.
3. Do końca stycznia nie ma w ciągu tygodnia Mszy św. w Nietkowie.
4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (z racji pierwszej soboty miesiąca) w piątek, 31 stycznia, od godz. 9:00.
5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień Życia Konsekrowanego. Adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą św. Podczas Mszy św. błogosławieństwo świec.
6. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy naszych parafian na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych, która będzie odprawiona w sobotę, 15 lutego, o godz. 10:00 w kościele parafialnym.
7. Obóz biblijny “Odkrywcy Przygód” organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ubiblijnieni.pl odbędzie się w terminie 20-29 lipca 2020 r.
8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku udostępnił(a) post.
To już końcowe prace pierwszego etapu remontu kościoła. Niedługo rusztowania znikną 🙂
Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Na mocy uchwały podjętej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2020 został ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn w hołdzie Papieżowi - Polakowi 🙂
Nie zastąpi Ciebie nikt - Moś, Osińska, Rubiś, Cugowski, Piekarczyk, Ziółko
"Nie zastąpi Ciebie nikt" - muzyczny hołd; hymn z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II, którą świętujemy w tym roku. Udostępniajcie ⤴ ...
youtube.com
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Na naszej stronie internetowej można się zapoznać z aktualnie obowiązującym planem kolędy 🙂
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Czerwieńsk/Nietków, 05 stycznia 2020 rok

1. W poniedziałek (6 stycznia) - uroczystość Epifanii czyli Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego. Wszystkie Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła. Ofiara z tacy przeznaczona jest na misje.
2. Trwa wizyta duszpasterska. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 15:30, w soboty o godz. 10:00. W Objawienie Pańskie nie kolędujemy. W trakcie „Kolędy” będzie odprawiana Msza św. o godz. 7:30 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 18:30, dlatego prosimy o wyrozumiałość w razie jakichkolwiek niedogodności.
3. W styczniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszach św.
4. W czasie „Kolędy” nie będzie w ciągu tygodnia Mszy św. w Nietkowie.
5. W sobotę, 11 stycznia, o godz. 16:00 w MGOK Czerwieńsk odbędzie się spotkanie wigilijne wszystkich grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy w imieniu Róż Żywego Różańca.
6. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek kwotę 547,27 a w kopertach 590 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
7. Obóz biblijny "Odkrywcy Przygód" organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ubiblijnieni.pl odbędzie się w terminie 20-29 lipca 2020 r. Zapraszamy rodziców do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia, aby zapoznać się z programem i opisem jak można zgłosić swoje dziecko. Do 15 stycznia obowiązuje promocyjna cena.
8. W czwartek, 16 stycznia, od godz. 14:30 w przychodni lekarskiej EKOMED w Nietkowie odbędą się odpłatne badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania wynosi 55 zł.
9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.