1. Dzisiaj VIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. W ubiegłym tygodnie na apel ks. Biskupa o wsparcie finansowe Hospicjów na terenie naszej Diecezji jako parafianie złożyliśmy do puszek kwotę 935,62 zł. Bardzo Wam dziękujemy w imieniu podopiecznych i personelu tych placówek.
  2. Od dzisiejszej niedzieli w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie 15 minut przed każdą mszą św. Zapraszamy do prywatnej modlitwy.
  3. Dzisiaj po mszy świętej wieczornej katecheza dla dorosłych i spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  4. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę przy wyjściu z kościoła kwesta na rzecz Pawła Kubańskiego prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas.
  5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 19.00 do 20.00.
  6. W środę Popielec, Rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Czerwieńsku o godz. 8.00
    i 18.30, w Nietkowie o godz. 17.00.
  7. W Środę Popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich
    w przedziale wieku 18-60 lat.
  8. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw
    o ducha pokuty
    .
  9. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.
  10. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00, po mszy św. konferencja biblijna, a po niej spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża.
  11. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w każdy piętek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. W Nietkowie po Mszy św. w tygodniu.
  12. W piątek 8 marca Dzień Kobiet. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  13. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w całym Kościele w Polsce dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
  14. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15
    a w Nietkowie po Mszy św. w niedziele o godz. 9.00. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  15. Za tydzień druga niedziela miesiąca zbiórka na dzieła miłosierdzia w parafii prowadzone w naszym imieniu przez Parafialny Zespół Caritas. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 652,85 zł a
    w kopertach parafianie złożyli kwotę 1060 zł. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie naszych podopiecznych.
  16. Rekolekcje wielkopostne w parafii odbędą się w dniach 14-16 kwietnia (od Niedzieli Palmowej). Poprowadzi je ks. dr Maciej Kubala posługujący w Diecezjalnym Sądzie Kościelnym.
  17. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 17.00; grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  18. W najbliższą sobotę po mszy św. wieczornej pierwsza katecheza przedchrzcielna.
  19. Obraz św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu nawiedzi naszą parafię 24 maja 2019 r.
  20. Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwieńsku informuje, że rozpoczyna się rekrutacja uczestników zajęć w Dziennym Domu Senior+ w Czerwieńsku. Dzienny Dom Senior+ będzie mieścił się w Czerwieńsku przy ul. Ogrodowej 3. Pozostałe informacje są dostępne w gablocie.
  21. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w terminie 27.09-4.10.2019 r. Szczegóły na plakacie, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy kontynuujemy do końca czerwca.
  22. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.