1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Wakacyjny porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w piątek o 17.30, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.
  1. Kancelaria parafialna czynna podczas wakacji tylko w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Nagłe sprawy o każdej porze. Telefon parafialny dostępny jest na stronie internetowej.
  2. Zapraszamy do Ostoi Chobienice na koncert grupy ewangelizacyjnej CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wtorek 31 lipca. Wyjazd sprzed plebanii o godz. 16.30. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii. Mamy jeszcze 20 wolnych miejsc.
  3. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji sierpniowej i wpisania się do księgi trzeźwościowej, która wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę 1 sierpnia 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  5. W czwartek 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli – można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w ostatnią sobotę sierpnia.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej, w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.