1. Dziś 12 listopada przypada 32 niedziela zwykła. II niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 563,83 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki – na pomoc „Kościołowi w Potrzebie”.
  3. Dzisiaj na terenie naszej parafii za zgodą i aprobatą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy
    o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast
    w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy być osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie. W związku z dużą ilością kartek z wypominkami w Nietkowie zapraszamy mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia na nabożeństwo wypominkowe w środę na 16.30, a po nim na Mszę św.
  5. W poniedziałek 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  6. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.13:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszła niedzielę III Niedziela Synodalna. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
    w środę 15 listopada o godz. 19.00 na plebanii.
  8. Również w przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na cele remontowe.
    W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 2170,05 zł, w Nietkowie kwotę 1182 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe. Od jutra rozpoczynają się w kościele w Czerwieńsku prace związane z montażem urządzeń grzewczych, a od środy w kościele w Nietkowie. Przepraszamy za chwilowe niedogodności związane z tymi czynnościami, ale mamy nadzieję, że efekt końcowy w postaci ciepła w kościołach zrekompensuje nam te utrudnienia. Koszt inwestycji to ponad 120 tyś. zł. Od następnej niedzieli chcemy rozpocząć kampanię dzięki której mamy nadzieje zebrać potrzebne na ten cel środki. Liczymy na Wasze wsparcie.
  9. W imieniu Pani Sołtys Nietkowa – Haliny Kaźmierczak i MGOK, serdecznie zapraszamy w dniu 24 listopada o godz. 18.00 na Dzień Seniora, który odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie.
  10. Konferencja “Biblia o finansach” odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu dnia 25 listopada. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl
  11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  12. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2018 rok. Jednostronicowy w cenie 2zł i wielostronicowy w cenie 5 zł oraz podobnie jak w poprzednich latach kalendarze z myślami na cały 2018 rok w cenie 25 zł.
  13. Serdecznie dziękujemy Panu Bolesławowi Pacholskiemu, z Zakładu Instalatorstwa Elektrycznego w Czerwieńsku, za wykonanie pomiarów instalacji elektrycznej obiektów: kościoła w Czerwieńsku, kościoła w Nietkowie i plebanii.