Żywy Różaniec Czerwieńsk

Żywy Różaniec.

Żywy Różaniec, to wspólnota modlitewna, złożona z VI róż różańcowych w naszej parafii. W skład każdej róży wchodzi 20 osób, ponieważ cały różaniec obejmuje cztery części, które zawierają 20 Tajemnic.

Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej tajemnicę – czyli jedną dziesiątkę różańca codziennie, we własnym zakresie. Każdego dnia odmawiany jest cały różaniec.

Żywy Różaniec podejmuje intencje modlitewne Ojca świętego, Ewangelizacyjne i parafialne.

Każda róża ma swojego zelatora, czyli osobę odpowiedzialną za poprawne funkcjonowanie róży.

Spotkania odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Mszy św. wieczornej, po której następuje zmiana tajemnic.

Dodatkowo wspólnota codziennie przed każdą Mszą świętą podejmuje modlitwę różańcową, do której wzywa nas Maryja. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

Zachęcamy serdecznie osoby, zarówno mężczyzn jak i kobiety, które czują potrzebę pogłębienia swoich relacji z Maryją, a za Jej wstawiennictwem z Jezusem Chrystusem do włączenia się do naszej wspólnoty.

Róże różańcowe i ich zelatorzy:

I róża – Irena Palonek

II róża – Grażyna Komisarek

III róża – Elżbieta Jabłońska

IV róża – Helena Kędzierska

V róża – Stanisława Karbownik

VI róża – Lucyna Majorczyk

Przy Żywym Różańcu istnieje grupa Przyjaciół Paradyża, która wspiera modlitwą i ofiarami finansowymi kapłanów oraz przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Modlitwą swą obejmuje także nowe i święte powołania kapłańskie.