Poniedziałek

26

Września 2022 roku

Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir

Aktualności

Wieczór Uwielbienia – 24.09.2022

Dzisiejszego wieczoru w kościele w Nietkowie odbył się pierwszy z cyklu planowanych wydarzeń pod nazwą Wieczór Uwielbienia. Dzięki inicjatywie ks. Proboszcza – Dariusza Orłowskiego, wspartego przez parafialną grupę doradczą – szybko plan został zrealizowany. I jak mogli przekonać się ci wszyscy, którzy byli podczas tej modlitwy w kościele w Nietkowie, był to czas głębokiego zjednoczenia z Jezusem. Czas zanurzenia w Duchu Świętym. A dzięki Scholi z Wilkanowa, oprawa muzyczna jeszcze bardziej uwydatniła uczucie podniosłości chwili.

Śpiew przeplatany spontaniczną modlitwą uwielbienia Boga, Dziękczynienie za wszystko, co od Niego otrzymujemy. Błogosławieństwo przechodzącym Jezusem w Najświętszym Sakramencie. I na koniec możliwość dotknięcia się Jego szat, na podobieństwo kobiety cierpiącej na krwotok, o której była mowa w odczytanej dzisiaj Ewangelii.

Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć dzisiaj. Za miesiąc drugi Wieczór Uwielbienia. Tym razem w Czerwieńsku, gdyż taki jest plan, aby te nabożeństwa było naprzemiennie w obu kościołach naszej parafii.

Już teraz zapraszamy Cię – przyjdź i daj się dotknąć Duchowi Świętemu. On czeka…

Poniżej prezentujemy link do Galerii, gdzie zamieszczamy zdjęcia z dzisiejszego nabożeństwa oraz plik mp3 do odsłuchania śpiewów i modlitw na początek. A na naszym kanale na YouTube zamieszczamy filmy, które mamy nadzieję – zachęcą szeroką rzeszę parafian do takiego planowania czasu, aby być jak najczęściej na spotkaniu z Bogiem w jednej z naszych świątyń.

Galeria

Słuchaj wstęp:

Słuchaj pieśni i modlitwy na rozpoczęcie:

Poniżej linki do filmów na parafialnym kanale YouTube (będą aktywne, jak zakończy się transfer)

Pierwszy Wieczór Uwielbienia – uwielbienie

Pierwszy Wieczór Uwielbienia – dziękczynienie

Pierwszy Wieczór Uwielbienia – uwielbienie2

Pierwszy Wieczór Uwielbienia – Słowo na życie w wierze

Pierwszy Wieczór Uwielbienia – błogosławieństwo z dotknięciem

 

Chwała nieba – Spotkanie Kręgu – 22.09.2022

Kontynuujemy pogłębianie znajomości Pisma Świętego i podczas tego cyklu spotkań Kręgu Biblijnego wychodząc od Listu św. Pawła do Rzymian, wędrujemy przez Słowo Boga, które jest nam dane, a które dzisiaj poprowadziło nas do ukazania Chwały nieba, jako celu życia chrześcijańskiego.

Głębia Biblii, poparta Tradycją wyrażoną w Katechizmie Kościoła Katolickiego, coraz dobitniej i pełniej pokazuje tym wszystkim, którzy chcą Bogu ofiarować swój czas i chęć wchodzenia w tajemnice zawarte w Jego Słowie, że Bóg jest żywy i prowadzi nas do zbawienia.

Pozwala nam się odkryć w Jezusie, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Pozwala nam się odnaleźć w wierze, nadziei i miłości. Bo tylko człowiek WIERZĄCY całym sobą, że jest jeden Bóg, może mieć NADZIEJĘ, że żyjąc tu, w tym świecie, ma zapewnione przez Jezusa mieszkanie w przyszłym życiu, które nie jest czymś wydumanym, jakąś bajeczką dla grzecznych dzieci – ale realnym celem, do którego możemy dotrzeć tylko poprzez MIŁOŚĆ, którą daje nam Ojciec, przez Syna w Duchu Świętym.

Niech słowa znanej piosenki, pomogą nam odnaleźć się wzajemnie. Może też podczas spotkań Kręgu Biblijnego.

Kochany bracie kochana siostroNie wiem kim jesteś nie wiem gdzie żyjeszLecz chcę dla ciebie poświęcić wszystkoChcę dać ci siebie
Takie jest prawo miłościKtóre dał PanTakie jest prawo miłościJest kluczem do nieba bramTakie jest prawo miłościI jego strzeżmyI miłość wszystkim dokołaZe sobą nieśmy
Gdziekolwiek jesteś skądkolwiek przyjdzieszNa jakiejkolwiek spotkam cię drodzeZawsze otwarte moje ramionaPrzygarną ciebie

Warsztaty kantorów w naszej parafii – 17.08.2022

Jak zapowiadał ks. proboszcz wychodząc naprzeciw potrzebom naszej parafii w zakresie śpiewów Psalmów podczas Mszy św., w salce przy plebanii odbyły się warsztaty kantorów. Na apel ks. Dariusza odpowiedziało kilka osób, które pod czujnym uchem Kornelii Pukackiej zostały wprowadzane w tajniki tej niełatwej, ale bardzo ważnej, służby w kościele.

Mamy nadzieję, że ta forma będzie się umacniała i Psalmy podczas sprawowania Eucharystii będą tylko śpiewane, jak powinno być.

Gratulujemy odwagi i zapraszamy wszystkich, którzy czują, że mogliby włączyć się we wspólnotę parafialną w ten sposób.

Piszą o nas – Gazetka U Nas – wrzesień 2022

Na łamach naszej “Gazetki U Nas” Pan Andrzej Sibilski wygospodarował w tym miesiącu więcej miejsca, ale też w sierpniu dużo się działo. Zapraszamy do lektury gazetki, do której link zamieszczam na dole poniższego artykułu.

A poniżej wypowiedź naszego proboszcza – ks. Dariusza Orłowskiego.

Wdzięczność za dar wakacji
Minęły wakacje. Powracamy do swoich zwykłych obowiązków: zawodowych, domowych i szkolnych. Rozpoczęła się monotonna krzątanina wokół codziennych, zwykle powtarzających się czynności i spraw, które pochłaniają nasz czas. Warto jednak powracać do tych przeżyć, które dane nam było doświadczyć w czasie różnych podróży wakacyjnych. Utrwalać je. Zastanowić się: w jaki sposób nas ubogaciły? Wspomnieć osoby, które spotkaliśmy. Zapytać: czego nas nauczyły? Temu właśnie maiły służyć spotkania popielgrzymkowe, które w pierwszych dniach września odbyły się w naszej parafii. Najpierw spotkanie uczestników rowerowej pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę, a potem autokarowej pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w Wambierzycach i Bardzie. To były bardzo pożyteczne spotkania. Dały nam okazję do wzajemnego podzielenia się, a tym samym docenienia otrzymanego dobra i wy-rażenia za nie wdzięczności Panu Bogu i ludziom.
To ważne, abyśmy umieli dziękować. Uczy nas tego Pan Jezus w Ewangelii. Gdy będąc w drodze do Jerozolimy uzdrowił spotkanych dziesięciu trędowatych. Tylko jeden z nich wróci! do Pana, aby Mu podziękować za otrzymane uzdrowienie. Wówczas Jezus powiedział do niego: „Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu?” (Łk 17, 17-18). Zachęcam do tego, aby zrobić sobie takie spotkanie powakacyjne, indywidualnie lub wspólnie z innymi. Niekiedy słyszymy — a ja w to wierzę — że nic, co nas spotyka i nikt kogo spotykamy to nie jest przypadek. Wszystko czemuś służy. To od nas zalety, jak to wykorzystamy. życzę więc dobrych i mądrych spotkań powakacyjnych.
Ks. Dariusz Orłowski 

Gazetka U Nas

Nabożeństwo fatimskie w Łężycy – 13.09.2022

Wrzesień. Miesiąc rozpoczynającej się jesieni, przynajmniej w odczuciach pogodowych. Ale, chociaż w ciągu dnia, pogoda była zmienna, to jednak podczas samej pielgrzymki, warunki były bardzo dobre.

Dzisiaj grupa pielgrzymów, prowadzona przez porządkowych Wojtka i Ryśka, wyruszyła z Czerwieńska pod modlitewną opieką księży – Zygmunta i Mariusza i z pomagającymi w śpiewach: Anią i Asią. Jak zwykle, tempo na szlaku było dostosowane do wszystkich, co pozwoliło nam w duchu modlitwy, śpiewu i rozmów bezpiecznie dotrzeć do kościoła w Łężycy. A tam, jak to już jest w tradycji, mogliśmy przeżyć Mszę św. i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła.

I, chociaż cieszy nas liczba wiernych podejmujących ten trud, to nadal nie ustajemy w zapraszaniu kolejnych osób do aktywnego włączania się w tę formę modlitwy i dawania światu świadectwa naszej wiary. Grupa ok. 40. osób idących w pielgrzymce, jest już widocznym znakiem. Zwłaszcza, że idą osoby nie tylko z Czerwieńska, ale też z Nietkowa, Lasek, Przylepu, Łężycy, Zielonej Góry.

W październiku jest ostatnia szansa w tym roku na przeżycie osobiste tego nabożeństwa. Poczujmy się zaproszeni.

Galeria

Może jakąś pomocą w podjęciu decyzji będzie posłuchanie dzisiaj nagranego nabożeństwa: