Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował.

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Od dzisiaj osoby z Kręgu Biblijnego czytają Słowo Boże 5 minut przed każdą Mszą świętą w niedzielę i przed Mszą św. o 18:30 w Czerwieńsku, a także przed mszami w tygodniu w Nietkowie. Czytanie zakończymy w niedzielę 3 maja po Mszy św. o 10:30, kiedy to będzie czytane Pismo św. do Mszy św. o godz. 12:00.

 2. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, módlmy się o tak bardzo potrzebny deszcz.

 3. Dzisiaj ostatnia niedziela kwietnia, która obchodzona jest jako Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Módlmy się o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

 4. W środę, z inicjatywy Episkopatu Polski, będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 5. W czwartek 30 kwietnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

 6. Od piątku zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17:45 (w niedzielę o 18:45).

 7. 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 18.00, 18.30 i 19.00. W Nietkowie o godz. 17.00 (jest wolna intencja). Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku po Mszy św. o godz. 18.30,
  w Nietkowie po Mszy św. o godz. 17.00.

 8. W sobotę przypada również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.

 9. Msza św. za naszą Ojczyznę, z udziałem lokalnych władz, zostanie odprawiona w niedzielę 3 maja o godz. 12:00. Zapraszamy do udziału.

 10. Pierwsza Komunia św. w tym roku jest przeniesiona. Termin nie jest jeszcze znany.

 11. Kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy załatwiamy telefonicznie lub e-mailowo.

 12. Za tydzień w czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 13. Dziękujemy za składane ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła i wpłacane na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafiiNa koncie parafii odnotowaliśmy: na tacę – 3 wpłaty na kwotę 250 zł, na kamerę do transmisji mszy świętych – 8 wpłat na kwotę 550 zł.

 14. W związku z nowym rozporządzeniem Rządu, w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń

 15. Od poniedziałku 20 kwietnia rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.

 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.