Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24.01.2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Chorwacji dotkniętej niedawno najsilniejszym od 140 lat kataklizmem trzęsienia ziemi.
  2. W zbiórce na cele remontowe zeszłej niedzieli zebrano w Czerwieńsku – 1397 zł; w Nietkowie – 931,20 zł. Bóg zapłać.
  3. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Przeżywamy ją jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Zachęcamy do indywidualnej lektury Pisma św., a także do uczestnictwa w naszych parafialnych spotkaniach Kręgu Biblijnego.
  4. Zakończyły się tegoroczne spotkania kolędowe. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenia i uczestniczyli w nich w kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie. Dziękujemy także za wszelkie składane ofiary, zarówno w kopertach, jak i wpłacane na konto parafialne.
  5. Msza św. żałobna w intencji zmarłego ks. bpa Adama Dyczkowskiego zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 25.01 o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Św. w Zielonej Górze. Trumna z ciałem zmarłego pasterza zostanie wystawiona od godz. 9.00, aby dać okazję do prywatnej modlitwy wiernych i wpisania się do księgi kondolencyjnej. Natomiast uroczystości pogrzebowe śp. bpa Adama Dyczkowskiego i śp. bpa Antoniego Stankiewicza odbędą się we wtorek 26.01 w Gorzowie Wlkp. o godz. 11.00 w kościele Pierwszych Męczenników Polski i będą transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wlkp. Obaj biskupi spoczną w krypcie katedry gorzowskiej.
  6. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy w piątek 29 stycznia na Mszę św. w Czerwieńsku na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne w formie adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy na tę adorację także młodzież nie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę 31.01 na Mszy św. o godz. 19.00 zaśpiewa schola z parafii Wilkanowo, przed Mszą św. od godz. 18.40 schola zaprasza na wspólny śpiew kolęd.
  8. Osoby, które obecnie lub wcześniej podjęły udział w indywidualnych rekolekcjach pt. „Oddanie 33” przez internet proszę o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii, chcemy wiedzieć ile jest takich osób, aby przygotować akt oddania się Matce Bożej.
  9. Są wolne intencje mszalne w Czerwieńsku w tygodniu wieczorem o godz. 18.00.
  10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, a także woda święcona oraz koperty na ofiarę na ogrzewanie kościoła, Caritas, Seminarium Duchowne i Liturgię.

Proboszcz

Ks. Dariusz Orłowski