1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Akatyst ku czci Bogarodzicy. Teksty i świece będą rozdawane w wejściu do kościoła. Osoby o słabszym wzroku prosimy o zabranie okularów.

2. Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie dorosłych do bierzmowania w parafii św. Alberta w Zielonej Górze o godz. 19.00. Spotkania co niedzielę o tej samej godzinie. Zakończenie 23 lutego.

3. Spowiedź ostatniej szansy 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17-tej do ostatniego penitenta.

4. We wtorek 24 grudnia dzień wigilii. Podczas Wieczerzy niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, odczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, podzielmy się opłatkiem, wspólnie zaśpiewajmy kolędy, przebaczmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu i podczas wieczerzy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.

5. Pasterki”: w Czerwieńsku o godz. 22.00, w Nietkowie o godz. 21.00. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.

6. Również we wtorek dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach, by Bóg darzył go błogosławieństwem.

7. W środę – Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

8. W czwartek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

9. 29 grudnia Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 małżonkowie naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

10. Zakończenie roku kalendarzowego we wtorek 31 grudnia. Zapraszamy na  nabożeństwo kończące miniony rok o godz. 18.00.

11. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

12. Podziękowania za dekorację świąteczną kościoła. Od wielu lat grupa naszych parafian przygotowuje dekoracje świąteczne w kościele. Bardzo Wam za to dziękujemy. Są one robione przepięknie i perfekcyjnie.

13. Od pierwszej niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas, ministranci, kościelni prowadzą dystrybucję świec Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy świątecznych i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy, a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł. Świece: tylko mała: 6 zł. Kalendarz z myślą: 25 zł. Opłatek: ofiara dowolna./

14. Tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po Mszach św.

15. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania pracownikom oraz klientom oddziału Poczty Polskiej w Czerwieńsku. Zebrane słodycze oraz zabawki trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci z terenu naszej parafii.

16. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 27 grudnia 2018 r. Plan wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

17. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „sianko” na stół wigilijny od naszych ministrantów.