1. Dziś 24 grudnia przypada IV Niedziela Adwentu. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 12.00 i 19.00 w Czerwieńsku oraz o godz. 13.30 w Nietkowie.
 2. Dziś 24 grudnia, dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach, by Bóg darzył go błogosławieństwem, a Maryja otaczała opieką.
 3. Wieczerza Wigilijna – Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu i podczas wieczerzy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 4. Dziś „Pasterki” w Czerwieńsku o godz. 22.00, w Nietkowie o godz. 21.00. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.
 5. W poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 6. We wtorek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 7. Wigilia dla oazy w czwartek 28 grudnia o godz. 16.30 na plebanii.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia podwójny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. W tym tygodniu na ogrzewanie kościoła parafianie przekazali kwotę 2 270 zł. Bardzo dziękujemy za te wpłaty. W sumie zebraliśmy na ten cel jako parafia kwotę 17.660 zł. Przypominamy, że koszt całkowity  inwestycji ogrzewania kościołów w Czerwieńsku i Nietkowie wynosi 120.000 netto. Już dziś informujemy, że podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą będziemy chcieli pozostawić w Waszych domach a zwłaszcza tych parafian, którzy nie uczęszczają do kościoła regularnie
  (w 2017 r. na 6.150 wiernych należących do naszej parafii do kościoła uczęszczało zaledwie 1.026 osób tj. 16,7 %) koperty  z nadrukiem „ Ogrzewanie kościoła”.
 10. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 2 stycznia 2018 r. O szczegółach i planie będziemy informować.
 11. Podziękowania za dekorację świąteczną kościoła.  Od wielu lat grupa naszych parafian przygotowuje dekoracje świąteczne w kościele. Jest to inicjatywa oddolna za co jesteśmy bardzo im wdzięczni. Są one robione przepięknie i  perfekcyjnie. Raz i dajemy za wzór zaangażowania się i odpowiedzialności ludzi świeckich za życie swojej wspólnoty parafialnej.
 12. Zakończenie roku kalendarzowego. W najbliższą niedziele 31 grudnia kończy się rok 2017. Tego dnia odbędzie się nabożeństwo kończące miniony rok do uczestnictwa w którym zapraszamy wszystkich chętnych. Kościół w Czerwieńsku godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
 13. Nowy Rok 2018. Porządek Mszy św. bez zmian tak jak w tym roku. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w referendum na temat ewentualnej zmiany godzin odprawiania Mszy św. w naszej parafii. Udział w tym referendum świadczy o Waszej odpowiedzialności za to, co się dzieje lub nie dzieje w parafii. W gablocie przed kościołem wywieszone są wyniki referendum. Globalnie wzięło w nim udział 4,27% (Nietków, Laski, Boryń), 4,92% (Czerwieńsk, Dobrzęcin, Wysokie) naszej wspólnoty parafialnej.