Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

 2. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 3. W czwartek, 7 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30. O godz. 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w kościele. Zapraszamy również Przyjaciół Paradyża do udziału w kręgu.

 4. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:

 • CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 18.45

 • NIETKÓW – w tygodniu w kościele w dniach bez Mszy o godz. 19.00; w środę po Mszy św.
  o 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19.00.

 1. Zakończyliśmy Tydzień Biblijny. Wszystkim zaangażowanym w czytanie Słowa Bożego w ostatnich dniach składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na czwartkowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 3. W tym tygodniu otwieramy kancelarię parafialną. Biuro czynne we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 4. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 3 wpłaty – na kwotę 300 zł; na kamerę 3 wpłaty –na kwotę 200 zł. na Fundusz remontowy 1 wpłata na kwotę 100 zł. Bardzo dziękujemy za nie.

 5. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 6. Od poniedziałku 20 kwietnia rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. Od dnia jutrzejszego w naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.

 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.