Ogłoszenia parafialne na niedzielę 31.01.2021 r.

1.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 będzie śpiewała schola z Wilkanowa, przed Mszą św. od godz. 18.20 schola zaprasza na śpiew kolęd. Jest to także spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl I szk. średniej – kandydatów do bierzmowania.

3. W zbiórce do puszek zeszłej niedzieli na pomoc dla Chorwacji zebrano 1470 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Msze św., na które przynosimy ze sobą zabezpieczone od wosku świece:

– w Czerwieńsku o g. 16.30 – z poświęceniem medalików i świec dla dzieci pierwszokomunijnych i o godz. 18.00

– w Nietkowie o 17.00 – z poświęceniem medalików i świec dla dzieci pierwszokomunijnych

W czasie Mszy św. o godz. 17.00 – w Nietkowie i o godz. 18.00 – w Czerwieńsku osoby, które przeżyły rekolekcje pt. „Oddanie 33” dokonają Aktu Oddania się Matce Bożej.

5. W piątek I-szy piątek miesiąca. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jest to dla nas okazja do pogłębienia tego kultu i przypomnienia o obietnicach, które Pan Jezus złożył czcicielom Jego Serca. Zachęcamy gorąco do praktykowania spowiedzi św. i Komunii św. w tym dniu. Okazja do spowiedzi św.:

– w Nietkowie przed Mszą św. od godz. 16.30

– w Czerwieńsku przed Mszą św. od godz. 17.30 (w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu)

6. Odwiedziny chorych przez kapłanów w piątek przed południem od godz. 9.30.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca:

– w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. o 18.00

– w Nietkowie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00

8. Za tydzień niedziela przed Światowym Dniem Chorego, po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

9. Ogłoszenie dla Nietkowa:

W tym tygodniu Msze św. w Nietkowie w poniedziałek, wtorek, środę i piątek. o godz. 17.00.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, a także woda święcona oraz koperty na ofiarę na ogrzewanie kościoła, Caritas, Seminarium Duchowne i Liturgię.

Proboszcz

Ks. Dariusz Orłowski