Trzeci dzień Kursu zaplanowany był jako jednorazowy udział we wspólnej, parafialnej Mszy św., aby zarówno uczestnikom Kursu, jak i obecnym na Eucharystii parafianom pokazać, że tu jest miejsce wspólnego spotkania kapłanów, świeckich i Boga.

Chociaż, na pierwszy rzut oka, można sądzić, że dzisiaj nic się nie działo, to w zamyśle tego Kursu – to dzisiaj jest najważniejszy dzień. Dzisiaj Bóg pyta: “Jesteś? Słyszysz? – to zobacz mnie w drugim człowieku. A czy jeszcze dobitniej nie mówi tego poprzez pierwszą Niedzielę Adwentu? Tylko wtedy, gdy będziemy we wspólnocie pomiędzy nami będzie Bóg, na którego czekamy.

Wczoraj mieliśmy jedno świadectwo uczestnika, któremu dzisiaj obowiązki nie pozwoliły być na Mszy św. Dzisiaj dwie kolejne uczestniczki zdecydowały się dać swoje świadectwa. Gratulujemy odwagi.

Galeria

Świadectwo pisane uczestniczki:

Dziękuję dziś Panu za Kurs Budowania Wspólnoty Parafialnej. Na Mszy Św. o godz. 12 tej, która była zakończeniem tego czasu, ale także modlitwą za kolejarzy z okazji świętowania Dnia Kolejarza, dziękowalismy za ten czas, w którym otwierając się na prowadzenie i działanie Ducha Świętego, poprzez przygotowany program budziliśmy świadomość wiekszego zaangażowania się w nasz parafialny kościół.
Chciałabym podziękować szczególnie naszemu drogiemu ks. Proboszczowi, Waldkowi i Ali Naporom i wszystkim uczestnikom dzięki którym kolejny już raz czuję się ubogacona. Jesteście wspaniali!
Ten wyjątkowy czas uwienczylo piękne świadectwo Lucyny Maciejewskiej z Nietkowa.
Dziękuję Lucynka za to, że się odważyłaś i jak sama powiedziałaś, nie było przypadkiem, że nałożyły się okoliczności tego czasu, gdyż Twoja mama była pracownikiem kolei, a syn jest uczniem Technikum Kolejowego. Bogu niech będą dzięki za wszystko!!!
Lucyna Majorczyk

Kazanie ks. Dariusza łączące rozpoczynający się Adwent z zakończeniem Kursu:

Świadectwa uczestników i podsumowanie Kursu przez prowadzącego, ks. Dariusza Orłowskiego: