Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10.01.2021 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć w kościele zostaje jeszcze zwyczaj śpiewania kolęd.

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W zeszłym miesiącu zebrano kwotę w wysokości 1100 zł. Natomiast na cele misyjne w święto Trzech Króli zebrano kwotę – 728,50 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

3. Kontynuujemy tegoroczną Kolendę polegającą na zaproszeniu mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. w ich intencji. Po Mszy wspólna modlitwa o błogosławieństwo domów.

Plan spotkań kolędowych w Czerwieńsku:

Poniedziałek 11.01 o godz. 18.00 – z ul. Zielonogórskiej nr. 1 – 27F, Granicznej i Strzeleckiej

– Wtorek 12.01 o godz. 18.00 – z ul. Zielonogórskiej nr 30 – 51

– Środa 13.01 o godz. 18.00 – z ul. Zielonogórskiej nr 53 – 68

– Czwartek 14.01 o godz. 18.00 – z ul. Zielonogórskiej nr 70 – 78, Zachodniej i Strażackiej

– Piątek 15.01 o godz. 18.00 – z ul. Kąpielowej, Krótkiej, Cichej, Podgórnej, Jasnej i Przyleśnej

– Poniedziałek 18.01 o godz. 18.00 – mieszkańców Dobrzęcina i Wysokiego

Wtorek 19.01 o godz. 18.00 spotkanie jako kolęda uzupełniająca.

Plan spotkań kolędowych w Nietkowie:

Środa 13.01 godz. 17.00 – Msza św. w intencji wiernych z ul. Kościuszki, Bocznej, Strażackiej, Krzywej, Pocztowej, Os. Słonego, Leśnej i Żwirowej

Środa 20.01 godz. 17.00 – Msza św. w intencji wiernych z ul. Kasprowicza, Przedszkolnej, Kwiatowej, Ogrodowej, Piaskowej i Sportowej.

Ze względu na limit wiernych w kościele prosimy, aby ograniczyć liczbę osób z rodziny lub domu do jednej.

4. Przypominamy, że w związku z panującą pandemią w kościołach obowiązują limity wiernych uczestniczących w nabożeństwach i Mszach św. Należy także zachowywać bezpieczne odstępy osób siedzących w ławkach i nie będących członkami tej samej rodziny. Aby te obostrzenia zachować bardzo prosimy o większe wykorzystanie miejsc na chórze, który posiada zarówno kościół w Czerwieńsku jak i w Nietkowie. Obowiązują także maseczki ochronne i dezynfekcja.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku i po Mszy św. o godz. 13.30 w Nietkowie spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

6. Informujemy, że w przyszłą środę 20 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 do Czerwieńska zapraszamy młodzież starszej grupy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie informacyjne o terminie i przygotowaniu do bierzmowania.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła prasa katolicka, woda święcona oraz koperty na ofiarę na ogrzewanie kościoła, Caritas, Seminarium Duchowne i Liturgię.

Dariusz Orłowski