Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28.03.2021 r.

1. Od wczoraj są nowe obostrzenia sanitarne odnośnie liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach, według nich liczba osób w kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie nie powinna przekraczać 30. osób. Będziemy bardziej rygorystycznie przestrzegać tych limitów. Prosimy o zrozumienie i współpracę w tym względzie. Wierni uczestniczący w nabożeństwach są zobowiązani do zachowania między sobą dystansu minimum 1,5 m. Prosimy też o wykorzystanie całej powierzchni ławek w kościele. Przypominamy, że Msze św. w Czerwieńsku w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00 oraz nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane przez internet.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją jest święte Triduum Paschalne. Jego przebieg będzie następujący:

W Czerwieńsku:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.

Wielki Piątek – godz. 7.30 – modlitwa Liturgii Godzin: jutrznia i godzina czytań

adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 10.00

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00

Wielka Sobota – godz. 7.30 – modlitwa Liturgii Godzin: jutrznia i godzina czytań

adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 10.00

Wigilia Paschalna – godz. 20.00, po niej adoracja Pana Jezusa do godz. 23.00

W Nietkowie:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 15.00,

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21.00

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 15.00

Wigilia Paschalna – godz. 20.00.

3. Prosimy, aby w adoracje Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek oraz w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę włączyły się grupy i wspólnoty parafialne według ułożonego planu.

4. Celebracje Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgii ku czci Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilii Paschalnej w Wielką Noc sprawowane pod przewodnictwem biskupa w gorzowskiej katedrze transmitowane będą od czwartku do soboty o godz. 19.00 przez

TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód.

5. W Wielki Piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30.

6. W tym roku tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościołach i na zewnątrz świątyń w naszej diecezji jest odwołane. Ks. Biskup pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wlkp. Zachęcamy Wiernych do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem i zapaloną świecą. Wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa wykonany przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domach do pobłogosławienia. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć wśród domowników przed śniadaniem niedzielnym. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Obrzęd znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. (CZYTAJ)

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 7.30, 10.30, 12.00, 19.00

– w Nietkowie o 9.00 i 13.30

Nie ma procesji rezurekcyjnej.

8. Po Mszy św. do nabycia świece Caritas na stół świąteczny w cenie 15 zł., a także prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski

Proboszcz