1. Dzisiaj  Niedziela Trójcy Świętej. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
 2. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na fundusz remontowy w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 322,61 zł, w Czerwieńsku 2 009 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
 4. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania i świadków w poniedziałek o godz. 16.00. O godz. 17.00 spowiedź święta.
 5. We wtorek 18 czerwca młodzież z naszej parafii, z parafii w Płotach i Leśniowie Wielkim przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 17.30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
 6. W środę koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w środę:
 • Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku, Gimnazjum w Czerwieńsku, Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku – godz. 8.00.
 • Szkoła Podstawowa w Nietkowie – 8.00
 1. W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo:
 • Msze św. w Czerwieńsku: 7.30, 11.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami, na ul. Zachodniej – młodzież, na ul. Granicznej – Matki Różańcowe, na ul. Zielonogórskiej – mieszkańców Wysokiego.
 • W Nietkowie Msza św. z procesją o godz. 9.00.
 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie 30 minut przed Mszą św. wieczorną za wyjątkiem najbliższego wtorku.
 3. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza, godz.17:00; grupa starsza: po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 4. Od następnej niedzieli w Nietkowie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.,
  w Czerwieńsku wakacyjny porządek Mszy św. od niedzieli 30 czerwca
  :
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7.30 (nabożeństwo 7.10), 10.30 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 9.00.
 1. Wszystkich członków Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl zapraszamy na Walne Zebranie, które odbędzie się dnia 22.06 (sobota). Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele parafialnym w Czerwieńsku. Bardzo prosimy o obecność, gdyż jest ona wymagana do ważności głosowań.
 2. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl wznawia zapisy na tegoroczny wakacyjny obóz biblijny. Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia. Polecamy! /termin 20-29 lipca 2019 r./
 3. Caritas diecezjalna serdecznie zaprasza do udziału w Biegu Charytatywnym Caritas na rzecz uchodźców w dniu 23 czerwca w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.