Ogłoszenia parafialne na niedzielę 4.04.2021 r.

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy My, Wasi Duszpasterze złożyć wszystkim Parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Wasze życie będzie drogą, na której będziecie rozpoznawać obecnego wśród Was Pana Jezusa Zmartwychwstałego tak, jak rozpoznali Go Maria Magdalena i Apostołowie. Niech dobry Bóg obdarza Was zdrowiem, siłą i mądrością do pokonywania wszelkich przeciwności życiowych oraz swoim błogosławieństwem na każdy dzień życia. Szczęść Boże.

2. Dzisiaj i jutro – w drugi dzień świąt, Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

3. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych odnośnie liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach, według nich liczba osób w kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie nie powinna przekraczać 30 osób. Wierni uczestniczący w nabożeństwach są zobowiązani do zachowania między sobą dystansu minimum 1,5 m. Prosimy też o wykorzystanie całej powierzchni ławek w kościele. Przypominamy, że Msze św. w Czerwieńsku w niedzielę o godz. 12.00 są transmitowane przez internet.

4. W tym tygodniu: I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórkka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca:

w Czerwieńsku – w sobotę po wieczornej Mszy św.

w Nietkowie – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski