Ogłoszenia parafialne na niedzielę 5.12.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. Można się zaopatrywać w wieńce adwentowe w cenie 30 zł, a także świece adwentowe: małe po 7 zł, duże po 20 zł. Są już także opłatki na ucztę wigilijną – ofiara dobrowolna.

3. W związku z trwającym w Kościele Powszechnym Synodem dzisiaj w naszej parafii odbędzie się spotkanie synodalne. Zapraszamy osoby, które chciałyby aktywnie podjęć dyskusję nad sprawami Kościoła. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku. Z 9 tematów wybierzemy 2, które okażą się najbardziej aktualne. Zaproponowane tematy są podane na kartce, która znajduje się na stoliku w kościele.

4. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, na które przychodzimy z lampionami.

Roraty w Czerwieńsku:

– codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 rano

– dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

Jutro na roratach w Czerwieńsku o godz. 17.00 być może odwiedzi nas św. Mikołaj.

Roraty w Nietkowie:

– we środy o godz.17.00

5. W Adwencie ulegają zmianie godz. Mszy św. w Czerwieńsku w dni powszednie. Msze św. będą odprawiane: codziennie rano o godz. 6.30, wieczorem: w poniedziałki i środy o godz. 17.00, we wtorki, czwartki, piątki i sobotę o godz. 18.00. Intencje Mszy św. przyjęte w poniedziałek i środę na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we wtorek – św. Ambrożego Bpa i Doktora Kościoła

w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

7. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek 9.XII po Mszy św. wieczornej w salce przy plebanii w Czerwieńsku.

8. W przyszłą niedzielę 12.XII rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Tomasz Gierasimczyk z Zielonej Góry. Msze św. z naukami w niedzielę,

oraz w poniedziałek i wtorek 13 i 14.XII:

– w Czerwieńsku: o godz. 10.00 (przed południem) i 19.00 (wieczorem).

– w Nietkowie: o godz. 9.00 (przed południem) i 18.00 (wieczorem)

spowiedź św. jest zaplanowana na wtorek. W poniedziałek nie ma rorat w Czerwieńsku zarówno rano jak i po południu.

Karteczki z planem rekolekcji są na stoliku w kościele.

9. Trwa zbiórka srebrnego złomu, zużytych baterii, telefonów kom., tabletów i laptopów z przeznaczeniem na wsparcie misji w Afryce. Dochód z nich zostanie przekazany na wsparcie misji w Afryce. Przedmioty można przynosić do kościoła i składać w kartonach obok bocznego stolika do dzisiaj 5 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie tradycyjnej kolędy. Spotkania kolędowe odbywać się będą – podobnie jak w zeszłym roku – w kościele dla wyznaczonych mieszkańców ulic po wieczornej Mszy św. Istnieje jednak możliwość, jeżeli ktoś będzie chciał, odwiedzin księdza w mieszkaniu czy domu w celu wspólnej modlitwy i błogosławieństwa po wcześniejszym indywidualnym zaproszeniu przez daną rodzinę. Karteczki z zaproszeniami znajdują się na stoliku w kościele. Należy je wypełnić i przekazać do zakrystii.

11. Ogłoszenie dla Nietkowa: kościół w Nietkowie wzbogacił się w sprzęt do wyświetlania pieśni na liturgię. Jego koszt wyniósł prawie 8 tys. zł. pieniążki pochodziły z funduszu remontowego. Dziękuję p. Darkowi – organiście i p. Piotrowi Maciejewskiemu za montaż.

12. Rycerstwo Niepokalanej przy par. św. Jadwigi w Zielonej Górze zaprasza do włączenia się w Krucjatę Modlitewną dla Życia. Polega ona na podjęciu w Adwencie postanowienia modlitwy w intencji życia. Szczegóły na ulotkach oraz na plakacie przed kościołem.

13. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.