Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8.05.2022 r.

1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 I Komunia św. dzieci z Czerwieńska (nie ma Mszy św. o godz. 10.30). W „białym tygodniu” od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci I-komunijne do udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w środę o godz. 16.30 oraz w dni powszednie w kościele o godz. 18.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. W poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika.

5. W piątek 13 maja wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Czerwieńska do Łężycy. Zbiórka pielgrzymów o godz. 17.15 przy plebani w Czerwieńsku. W Łężycy o 19.00 Msza św. odpustowa zakończona procesją wokół kościoła z figurką Matki Bożej.

6. W sobotę 14.05 obchody z okazji Gminnego Dnia Strażaka: o godz. 11.00 Msza św. w kościele w Czerwieńsku, potem obchody nad zalewem wodnym.

7. Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne w przyszłą niedzielę 15.05:

– po Mszy św. o godz. 10.30 rodziców młodzieży z Czerwieńska,

– po Mszy św. o godz. 13.30 rodziców młodzieży z Nietkowa.

Bierzmowanie w naszej parafii jest planowane w środę 15 czerwca.

8. Do naszych Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych pozostało już tylko 2 tygodnie. Podejmijmy intensywną modlitwę w ich intencji. Przy wyjściu z kościoła znajduje się Księga Darów Duchowych, do której możemy wpisać swoje osobiste dary duchowe w intencji Misji – to może być jakaś modlitwa, post lub inna ofiara. Prosimy także informować i zapraszać na Misje swoich domowników, sąsiadów i znajomych i wręczać im ulotki o Misjach.

9. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Magdalena Drupka zam. w Czerwieńsku i Łukasz Rybski zam. w Sudoł

Kamila Korzeniewska zam. w Czerwieńsku i Radosław Kępa z par. Białków.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. W obu gazetach jest relacja z wprowadzenia relikwii św. Wojciecha do naszego kościoła w Czerwieńsku, a w „Niedzieli” oprócz tego jest cały tekst poświęcony naszej parafii. Warto go przeczytać. Z tego względu zostały zamówione dodatkowe egz. Niedzieli.

11. Komunikat Ks. Bpa w sprawie święceń diakonów i prezbiterów.

Ks. Dariusz Orłowski