Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30.05.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiorki ofiar na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano: w Czerwieńsku – 1711,50 zł, w Nietkowie – 1345 zł. Bóg zapłać.

2. Mieszkańców Dobrzęcina zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 pod krzyżem w Dobrzęcinie. Chętne osoby z Czerwieńska i Nietkowa zachęcamy do przyjazdu pod krzyż w Dobrzęcinie rowerami. Wspólny wyjazd z Czerwieńska o godz. 16.30 spod plebani.

3. Jutro w poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ będą one przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy poświęcenia naszego narodu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 18.00 (Msza św. po nabożeństwie czyli o godz. 18.30)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w poniedziałek i piątek o godz. 19.00

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św.:

w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 11.00 i 19.00 (o 18.30 – nabożeństwo czerwcowe). Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00 wokół Rynku. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1- przy sklepie Polska Chata – kolejarzy; 2 – na boisku przy scenie – młodzież; 3 – przy kamienicy Rynek nr 16 – Żywy Różaniec; 4 – przy kościele – mieszkańców Wysokiego.

w Nietkowie: o godz. 9.00 i 12.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 9.00.

Na procesjach dzieci I-komunijne przychodzą w strojach, a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, niesiemy także sztandary, Panowie niosą baldachim.

5. Okazja do spowiedzi św.:

– w Czerwieńsku: w środę przed uroczystością Bożego Ciała od godz. 17.30 i w pierwszy piątek m-ca od godz. 17.30,

– w Nietkowie w środę od godz. 16.30 i w piątek przed Mszą św.

6. W piątek od godz. 9.30 odwiedziny chorych przez księży z sakramentami św.

7. W piątek po Bożym Ciele Ks. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.

8. Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w Spotkaniu Młodych – Lednica 2021. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 czerwca na podwórzu przy plebani w Czerwieńsku w godz. od 17.30 do 22.00. Będziemy łączyć się z Lednicą przez transmisję internetową.

9. W przyszłą niedzielę 15 min. przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca:

w Czerwieńsku – w sobotę po wieczornej Mszy św.

w Nietkowie – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci – Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym dodatek zawierający modlitwy i rozważania o NSPJ.