Ogłoszenia parafialne 12.06.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiorki ofiar na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano: w Czerwieńsku – 665 zł, w Nietkowie – 482 zł. Bóg zapłać.

2. Jutro w poniedziałek 13 maja kolejna piesza pielgrzymka z Czerwieńska do Łężycy na nabożeństwo fatimskie. Zbiórka pielgrzymów o godz. 17.15 przy plebanii, wymarsz o g. 17.30.

3. Bierzmowanie dla młodzieży z kl. 8 szkoły podstawowej z naszej parafii – we środę 15 czerwca o godz. 18.00 w kościele w Czerwieńsku.

Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków, rodzeństwa i rodziców – jutro, w poniedziałek w godz. 17.30 – 18.30 w kościele w Czerwieńsku. Po spowiedzi o godz. 18.30 próba przed bierzmowaniem.

We wtorek po Mszy św. w Czerwieńsku, czyli o godz. 18.30 – zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej, a także samych kandydatów do sprzątania i dekoracji kościoła.

4. W czwartek 16.06 uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św.:

w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 11.00 i 19.00 (o 18.30 – nabożeństwo czerwcowe). Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00 starą trasą. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 – na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami; 2 – na ul. Zachodniej przez młodzież; 3 – na ul. Granicznej przez wspólnotę Żywego Różańca; 4 – na ul. Zielonogórskiej przez mieszkańców Wysokiego,

w Nietkowie: Msza św. o godz. 9.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 9.00.

Na procesji dzieci I komunijne przychodzą w strojach, a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, niesiemy także sztandary, panowie niosą baldachim.

5. W piątek 17 czerwca organizowany jest wyjazd autokarowy dla młodzieży na Diecezjalny Dzień Młodych do Rokitna. Wyjazd o godz. 13.30 w piątek, zapisy w zakrystii, cena 20 zł.

6. W sobotę 18 czerwca w Rokitnie główne obchody uroczystości Matki Bożej Rokitniańskiej połączone z jubileuszem 50-lecia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Także organizowany jest autokar do Rokitna, zapisy w zakrystii, koszt 35 zł. Plan uroczystości w Rokitnie w gablocie przed kościołem.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Alan Władykowski z Czerwieńska i Katarzyna Barcikowska ze Słubic.

Mateusz Duszyński zam. w Czerwieńsku i Magdalena Zawodna zam. w Czerwieńsku.

9. Są już pierwsze owoce misji parafialnych, zrodziła się inicjatywa wskrzeszenia po 7 latach przerwy rowerowej pielgrzymki z Czerwieńska do Częstochowy na Jasną Górę. Planowana jest ona w dniach 2-6 sierpnia br. Zapisy u ks. Proboszcza lub u p. Zygmunta Przybyły – tel. 696-132-685. Jako kontynuacja misji parafialnych polecamy wysłuchanie konferencji pt. „Rozpal swoją parafię” ukazujące się na stronie internetowej: www.oddanie33.pl.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.