Ogłoszenia parafialne na niedzielę 06.03.2022 r.

1. W czasie zbiórek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy zebrano:

W niedzielę 27 lutego:

– w Czerwieńsku – 3827 zł 70 gr

– w Nietkowie –2053 zł 30 gr

W środę popielcową 2 marca:

– w Czerwieńsku – 4854 zł 80 gr

– w Nietkowie – 1984 zł 20 gr

Łącznie w naszej parafii zebrano kwotę w wysokości 12 tys. 720 zł, którą przekazano Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku i na godz. 13.30 w Nietkowie zapraszamy dzieci I Komunijne i ich rodziców, w czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie książeczek.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Droga Krzyżowa:

– w Czerwieńsku w piątek o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych

– w Nietkowie w środę o godz. 16.30 (przed Mszą św.).

4. Katechezy przygotowujące osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczną się w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Zielonej Górze w piątek 11 marca o godz. 18.45.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na cele pomocy na misje Ad Gentes.

6. W naszej parafii będzie organizowany weekendowy Kurs Biblijny pod nazwą „Emaus”, poprowadzi go ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Żar. Kurs odbędzie się w dniach 18-20 marca br. (piątek wieczorem, cała sobota i w niedzielę do południa). Jest to niezwykła okazja do bliższego poznania wartości Piśmie św. w naszym chrześcijańskim życiu. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa – to dobre postanowienie na Wielki Post. Szczegóły na ulotkach, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Anna Nejman zam. w Czerwieńsku i Mariusz Lewkowicz zam. w Czerwieńsku – zap. 3.

Paulina Kubicka zam. w Nowym Miasteczku i Sławomir Gotowiec zam. w N. Miasteczku.

8. Po Mszy św.do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, w Gościu Niedzielnym dołączona kolejna płyta z księgami Pisma św. Jest także zdrapka wielkopostna jako pomoc w owocnym przeżyciu okresu Wielkiego Postu.

9. Ogłoszenie dla Nietkowa:

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom z Lasek i Nietkowa, które złożyły ofiarę na dar w związku z misjami parafialnymi. Zakupiono: nową wykładzinę do prezbiterium, 4 krzesła na Msze ślubne oraz nowe obrusy na ołtarz główny i ołtarze boczne. Dziękujemy Panom: Łukaszowi Śliwińskiemu i Janowi Śliwińskiemu za położenie wykładziny w prezbiterium, Paniom Ewie i Eli Śliwińskim za pomoc. Dziękujemy także p. Basi Wronie za zaangażowanie. I oczywiście Panu kościelnemu Kazimierzowi serdeczne Bóg zapłać.