Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6.06.2021 r.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w obchody Bożego Ciała, przygotowały ołtarze i pomagały w przebiegu procesji. Bóg zapłać.

2. W otawie Bożego Ciała czyli do czwartku włącznie w Czerwieńsku po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy dziewczynki sypiące kwiatki oraz ministrantów.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 18.00 (Msza św. po nabożeństwie czyli o godz. 18.30)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w poniedziałek i piątek o godz. 19.00

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. W czwartek 10.06 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w salce przy plebani.

5. W piątek 11.06 uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo i Msze św. każdy uczestnik otrzyma obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa i osobistym aktem oddania.

– w Czerwieńsku o godz. 18.00 (nabożeństwo i Msza św.)

– w Nietkowie o godz. 17.00 (Msza św. i nabożeństwo)

W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

6. Młodzież z kl. VIII – kandydaci do bierzmowania mają swoje obowiązkowe spotkanie w piątek 11.06. o godz. 18.30 w kościele w Czerwieńsku. Młodzież przynosi podanie o bierzmowanie i dane świadków.

7. W przyszłą niedzielę 13.06 zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Łężycy na nabożeństwo fatimskie. Wyjście o godz. 17.15 spod plebani w Czerwieńsku. W Łężycy weźmiemy udział we Mszy św. o godz. 19.00 po niej nabożeństwo fatimskie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na IFT w Zielonej Górze i KUL. Dzisiaj nie ma zbiórki na Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do grobu Patrona naszej parafii św. Wojciecha w Gnieźnie. W planie także nawiedzenie Ostrowa Lednickiego, gdzie odbył się chrzest Polski oraz miejsca spotkania młodych na Polach Lednickich. Pielgrzymka jest planowana w sobotę 3 lipca. Jej plan jest na kartkach. Zapisy do 21.06.

10. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową nr 22 279 99 99.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci – Mały Gość Niedzielny.