Ogłoszenia parafialne na niedzielę 07.08.2022 r.

1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości.

2. Wczoraj na Jasną Górę dotarli uczestnicy Rowerowej Pielgrzymki z Czerwieńska na Jasną Gorę. Relacja z pielgrzymki dostępna na naszym parafialnym FB oraz na stronie internetowej parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

– jutro w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika,

– we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i doktora Kościoła,

– w środę – św. Wawrzyńca diakona i męczennika,

– w czwartek – św. Klary dziewicy.

4. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w comiesięcznej pielgrzymce na nabożeństwo faitmskie do Łężycy. Wyjście spod plebanii w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 17:30.

5. Tydzień temu miał miejsce kolejny pożar domu w Czerwieńsku, tym razem na ulicy Klonowej. Poważnym szkodom uległy trzy pokoje oraz dach domu, w którym mieszka 5 osób rodzice i troje dzieci. Pragniemy wspomóc poszkodowanych, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka dla pogorzelców.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza 20 sierpnia na wydarzenie ,,800 instrumentów na 800 lecie miasta Zielona Góra’’ polega ono na odegraniu utworu ,,Hallelujah” na różnych instrumentach. Rozpoczęcie w Zielonej Górze przy Ratuszu miejskim o godz.:17.00. Szczegóły, plan wydarzenia i link do zapisów znajdują się na naszej stronie internetowej: www.zg.ksm.org.pl.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Grzegorz Lipiński i Karolina Nahorska zamieszkali w Czerwieńsku.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.