Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8.08.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce do puszki na pomoc dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach zebrano w naszej parafii kwotę: 2496 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża; we wtorek – św. Wawrzyńca; w środę św. Klarę, w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3. W piątek 13 sierpnia kolejna piesza pielgrzymka do Łężycy. Zbiórka chętnych o godz. 17.15 obok plebani w Czerwieńsku. W Łężycy o godz. 19.00 Msza, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału.

4. W sobotę 14.08 w Nietkowie – Dożynki Gminne, rozpoczną się one Mszą św. o godz. 13.30 w kościele w Nietkowie w int. dziękczynnej za rolników i tegoroczne plony. Po Mszy św. nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego od kościoła do parku. Serdecznie prosimy o uporządkowanie i udekorowanie swoich zagród tych mieszkańców Nietkowa, którzy mają swoje domy na trasie korowodu.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na wsparcie ubogich parafii naszej diecezji.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Dawid Wojdyła, kawaler zam. w Czerwieńsku i Daria Chuchra, panna zam. w Szprotawie – zap. 2

Jacek Żółkowski kawaler zam. w Czerwieńsku i Paulina Barabasz, panna zam. w Bytomiu Odrzańskim – zap. 2

Aneta Drzewiecka zam. w Nietkowie i Adam Wdowiak zam. w Łosińcu – zap. 1.

8. W kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ w dni powszednie trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-17.30. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę osobistą nawet na krótką chwilę.

9. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Proboszcz

Ks. Dariusz Orłowski