Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14.08.2022 r.

1. Wczoraj w konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze ks. Adrian Put otrzymał święcenia biskupie. Mamy więc w naszej diecezji nowego biskupa pomocniczego. Polecajmy jego posługę Panu Bogu w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z ul. Klonowej w Czerwieńsku, która uległa pożarowi domu. Bóg zapłać za składane ofiary.

3. Jutro w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszej parafii Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 10.30 i 19.00

– w Nietkowie – o godz. 9.00

W trakcie Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona na wsparcie ubogich parafii.

4. W poniedziałek 15 sierpnia Dożynki Diecezjalne w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. Msza św. odpustowa na placu przed bazyliką o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Adriana Puta.

5. Nasze Gminne Dożynki odbędą się w sobotę 20 sierpnia w Leśniowie Małym. Rozpoczną się one Mszą św. plenerową w parku o godz. 14.00. W programie m. in.: korowód dożynkowy, turniej gmin, występy zespołów śpiewaczych i orkiestry dętej oraz potańcówka. Zapraszamy serdecznie do udziału mieszkańców gminy.

6. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Grzegorz Lipiński i Karolina Nahorska zamieszkali w Czerwieńsku,

Bartosz Kruk zam. w Laskach i Kamila Grobelna zam. w Drzonowie.

7. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. Eugeniusza Drzewieckiego. Ks. Eugeniusz w latach 1984-86 był tutaj wikariuszem, przez ostatnie 33 lata pełnił posługę proboszcza w parafii pw. MB Różańcowej w Gorzowie Wlkp., i w tym roku od sierpnia po przejściu na emeryturę zamieszkał w Czerwieńsku. Teraz jako rezydent będzie w miarę możliwości pomagał swoją posługą kapłańską w naszej parafii. Życzymy ks. Eugeniuszowi, aby dobrze czuł się w naszej wspólnocie.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny (w Gościu kolejna płyta biblijna).