Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29.08.2021 r.

1. W środę 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w int. o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli:

– w Czerwieńsku o godz. 8.00 (inauguracja w Szkole Podst. w Czerwieńsku o godz. 9.00).

– w Nietkowie o godz. 8.30 (inauguracja w Szkole Podstawowej e Nietkowie o 9.00).

15 min. przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

2. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie w czwartek 2.09 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku. Temat: Biblijna historia zbawienia. – okres sędziów.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek m-ca, okazja do spowiedzi św.:

– w Czerwieńsku w piątek w godz. 17.30 – 18.00

– w Nietkowie w piątek w godz. 16.30 – 17.00

4. Odwiedziny chorych w domach z sakramentami św. w piątek 3.09 od godz. 9.30.

5. Na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę 5.09 będzie obchodzony w kościele w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami i po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców.

6. W trzeci weekend września w dniach od 17 do 19, odbędzie się w naszej parafii Ewangelizacyjny Kurs Nowe Życie. Jego celem jest przypomnienie głównego orędzia Ewangelii i ożywienie entuzjazm wiary. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach na stoliku i w przedsionku kościoła (można je wziąć ze sobą). Zachęcamy do udziału.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Adrian Szymański kawaler zam. w Nietkowie i Marta Wypych panna zm. w Przylepie

Emilia Łuczak panna zam. w Czerwieńsku i Kamil Świątek kawaler zam. w Bronkowie

Magda Cydzik panna zam. w Czerwieńsku i Maciej Rogowicz kawaler .zam. w Wysokiem

8. Pragniemy poinformować o zaplanowanych na ten rok działań inwestycyjnych przy kościele i plebani w Czerwieńsku:

1) rozpoczął się drugi etap remontu organów w kościele w Czerwieńsku. Tym razem renowacji został poddany mechanizm napędowy. Dlatego organy zamilkły i tak będzie prawie do końca roku, na ten czas uruchomiliśmy organy zastępcze.

2) pojawił się pomysł wykonania podjazdu z blachy z poręczą na schodach przy głównych wejściu do kościoła. Ma to ułatwić dostęp do świątyni osobom starszym, rodzicom z wózkami dla dzieci oraz osobom niepełnosprawnym na wózku, ponadto planowane jest zniwelowanie podejścia do kościoła z kostki brukowej tak, aby nie było utrudniających uskoków.

3) planowane jest położenie struktury i malowanie na zewnątrz budynku plebani.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Komunikat Ks. Bpa o koronacji obrazu Matki Bożej we Wschowie.