Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10.10.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski, po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia fundujące stypendia dla młodzieży.

2. Zapraszamy na wspólny śpiew Akatystu – starożytnej pieśni ku czci Matki Bożej, dzisiaj w kościele w Czerwieńsku o godz. 18.15.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w środę – bł. Honorata Koźmińskiego

w piątek – św. Teresy z Avila

w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej

4. W miesiącu październiku zachęcamy do odmawiania różańca św. czy to w kościele czy też w domu z rodziną. Nabożeństwa różańcowe:

w Czerwieńsku: w dni powszednie – o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 18.30 (w tę niedzielę w ramach różańca – Akatyst). Różaniec dla dzieci (1 dziesiątka) we wt. i czw. o godz. 16.00

w Nietkowie – w niedzielę o godz. 8.30, w środy o godz. 17.00 w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45.

5. W środę 13.X. ostatnia już w tym roku piesza pielgrzymka do Łężycy na nabożeństwo fatimskie. Zbiórka do wyjścia o godz. 17.30 przy plebanii w Czerwieńsku.

6. W czwartek – Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i katechetach.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 14.X. po Mszy św. wieczornej w salce na plebani w Czerwieńsku.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.

9. Młodzież z kl. 7 szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

– młodzież z SP w Nietkowie w przyszłą niedzielę 17.X po Mszy św. o godz. 13.30 w Nietkowie

– młodzież z SP w Czerwieńsku w przyszłą niedzielę 17.X o godz. 17.00 w kościele w Czerwieńsku.

10. W miesiącu październiku w dn. 22-24.X w Rokitnie organizowane są rekolekcje trzeźwościowe. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Warto je polecić osobom potrzebującym tego typu pomocy.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski