Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14.11.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, tym razem przeznaczony na Kościół w Libanie. Przy wyjściu z kościoła są także ulotki związane z tą zbiórką, można ją także wesprzeć wysyłając smsa. Jest także obrazek z modlitwą za Kościół prześladowany.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

w czwartek – bł. Karoliny Kóżkówny, dziewicy i męczennicy

w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

3. W czwartek 18.11 o godz. 19.00 w Domu Kultury w Nietkowie spotkanie Rady Kościelnej, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieli by porozmawiać o kościele i duszpasterstwie w Nietkowie.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent, w czasie jego trwania w kościele w Czerwieńsku codziennie rano o godz. 6.30 będą wprowadzone roraty. .

5. W przyszłą niedzielę święto patronalne naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego – taca przeznaczona jest na utrzymanie seminarium. W Paradyżu odbywają się także diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na sfinansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce (apel przewodniczącego KEP).

7. Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim Parafianom, którzy złożyli swoje ofiary na wypominki. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Proboszcz

Dariusz Orłowski