I znowu mogliśmy wyruszyć we wspólnej pielgrzymce do Matki Bożej Fatimskiej, której święto obchodzi dziś Kościół. Kontynuując nawiedzanie kościoła w Łężycy, ponownie spora grupa ponad 30. naszych parafian wyruszyła spod plebanii w Czerwieńsku. Tym razem duchowo przewodził nam ks. Mariusz, wygłaszając po drodze ciekawą katechezę, a Kornelia z gitarą ubogacała wędrowanie bardziej uroczystym śpiewem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w niesienie nagłośnienia i krzyża, a także wszystkim idącym. Kolejny raz mogliśmy się poczuć tak bardziej wspólnotowo.

Po Mszy świętej i uroczystej procesji wokół kościoła, gospodarze zaprosili wszystkich obecnych na poczęstunek do salki, gdzie czekał na nas pyszny bigos, bardzo smaczne ciasto oraz kawa i herbata.

Wspólna Agapa też ma swój wymiar łączący, co w obecnych, zabieganych czasach, nie jest takie proste i oczywiste. Wzajemne rozmowy, uśmiechy na twarzach, życzliwość – to wszystko pokazuje, że wiele nas łączy. I, że takie spotkania mają sens.

Galeria