Temat: Postanowienia w związku z I Komunią świętą w czasie pandemii koronawirusa.

Obecni na parafialnym spotkaniu katechetycznym: Ksiądz Proboszcz Marek Kidoń, ksiądz Grzegorz Irski, ksiądz Łukasz Łaszkiewicz, Marcin Gorzelany.

  1. Komunia indywidualna – termin komunii: 28.06.2020 g. 12.00

Osoby chętne zgłaszają do dnia 27.05.2020 r. w biurze parafialnych chęć przystąpienia do Komunii świętej z zachowaniem limitu osób na czas pandemii w kościele (na dziś max: 15 dzieci – zgłoszeni do tej pory: Jóźwiak A., Bania V., Barańczuk S., Pokrzyńska U., Szumowski P., Wojtkowski J.). Przy każdym dziecku mogą być obecni rodzice i chrzestni. Wszyscy uczestnicy mają założone maseczki.

Spowiedź św. – dwa dni wcześniej (26.06.2020 – piątek) Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

    1. Komunie klasowe:

Klasa A – Termin 12.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

Klasa B – Termin 05.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

Klasa C – Termin 19.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

    1. Komunie po ustaniu pandemii

Dla pozostałych osób, które nie zdecydują się na przystąpienie dziecka do Sakramentu Pierwszej Komunii świętej w podanych wyżej terminach.

Czerwieńsk, 19.05.2020 r.