W minioną środę w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie odbyło się spotkanie parafialnego zespołu Caritas. Poruszono na nim trzy główne tematy. Po pierwsze podsumowano dotychczasową działalność punktu Caritas w Nietkowie, który wspiera osoby potrzebujące oferując im ubrania, zabawki dla dzieci czy też sprzęt medyczne dla chorych. Nasza placówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przypomnijmy, że punkt parafialnego Caritas mieści się w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie, tuż obok kościoła i zaprasza wszystkich potrzebujących we wtorki i w środy od 16:00 do 18:00.

W trakcie naszego spotkania pojawił się pomysł wprowadzenia cyklicznego, corocznego “dnia parafialnego Caritas”. Chcielibyśmy już w tym roku zainaugurować to nowe święto w naszej parafii.
Nasz parafialny Caritas chciałby dotrzeć do większej liczby potrzebujących. W tym celu pragniemy nawiązać współpracę nie tylko z gminnym ośrodkiem Pomocy Społecznej, lecz również z różnymi fundacjami działającymi na terenie naszej parafii, Gminy oraz powiatu. Przy okazji zapraszamy fundacje, które świadczą pomoc dla mieszkańców naszej lokalnej społeczności do współpracy, która pozwoli nam czynić jeszcze większe dobro.
Podczas spotkania rozmawiano również o pożarze, który wybuchł w nocy z 17 na 18 czerwca w Czerwieńsku na ulicy Łężyckiej.  W wyniku pożaru ucierpiało kilka domów, w tym 1 poważnie. Nasz parafialny Caritas chce w miarę możliwości pomóc poszkodowanym pogorzelcom i dlatego po Mszach w Nietkowie i Czerwieńsku w najbliższą i następną niedzielę będziemy zbierać datki na pomoc w naprawie zaistniałych szkód. Z góry dziękujemy wszystkim parafianom za dobre serce i włączenie się do tej akcji.
Na zakończenie poruszyliśmy temat uchodźców z Ukrainy mieszkających na terenie naszej parafii. Chcielibyśmy bardziej zaangażować się w pomoc dla nich i dlatego prosimy wszystkich mieszkańców parafii o zgłaszanie do księdza proboszcza rodzin z Ukrainy. Żeby pomóc, potrzebujemy informacje, że w ogóle są takie osoby i gdzie one są.
Dariusz Wojciechowski