Dobrym zwyczajem jest spotkanie się uczestników pielgrzymki, kilka dni po jej zakończeniu. I, jak pokazało i to spotkanie, jest to moment, w którym wspomnienia powracają. Niekiedy są one jeszcze bardziej spotęgowane przemyśleniami, już tak “na chłodno”. Cieszymy się, że prawie połowie pielgrzymów udało się przybyć i w autentycznie miłej i życzliwej atmosferze cieszyć się wspólną obecnością.

Nie zabrakło modlitwy, śpiewów, nawet wykonywanych przez Arka, w wersji bardziej świeckiej… 🙂

Było ciasto, przekąski, zimne i ciepłe napoje. Nie zabrakło świadectw podsumowujących. I, co cieszy, były one licznie wypowiadane przez uczestników. Sporym zaskoczeniem dla wszystkich było otrzymanie pamiątkowego zdjęcia z jednego z odwiedzonych na pielgrzymce sanktuariów, których wydruki zdążyliśmy wczoraj odebrać.

Wszystko to jest złożone z drobnych elementów, które razem pozwalają nam się odnaleźć we wspólnocie parafialnej już nie jako obcy, ale jako parafianin.

Życzymy wszystkim chorym, którzy nie mogli przybyć szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkim pozostałym nieobecnym i obecnym na spotkaniu, życzymy dalszego włączania się we wspólnotę i aktywnego angażowania w dzielenie się darami, które darmo od Boga otrzymaliśmy.

Przypominamy, że już we wtorek, 13 września wyruszamy na pielgrzymkę pieszą do Łężycy na czuwanie fatimskie. Miło by było spotkać się w większej grupie na szlaku i znowu razem przeżyć modlitwę w zjednoczeniu z Maryją..

Galeria