11 listopada 2019 roku mieliśmy możliwość obchodzenia kolejnej, w tym roku 101., rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 11:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św., pod przewodnictwem ks. Grzegorza Irskiego, w której, oprócz naszych parafian, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Piotrem Iwanusem oraz Przewodniczącym Rady Miasta – Krzysztofem Smorągiem,  żołnierze miejscowej Jednostki Wojskowej, poczty sztandarowe lokalnych szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych. Dzieci z miejscowego Przedszkola Publicznego, przed Mszą św. dały minikoncert piosenek patriotycznych. Poniżej prezentujemy małą próbkę tego występu. A w Galerii przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.