1. W dniu dzisiejszym miała się odbyć I komunia święta. Niestety została odwołana w związku z zaistniałą sytuacja epidemiczną. Nowy termin nadal nie jest znany. Poznamy go jak dzieci wrócą do szkół. Istnieje możliwość indywidualnej komunii świętej po wcześniejszym przygotowaniu. W tych sprawach prosimy zgłaszać się do biura parafialnego.

 2. W dniu dzisiejszym z racji drugiej niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszki na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W miesiącach marzec i kwiecień te zbiórki nie odbyły się.

 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:

 • CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 18.45

 • NIETKÓW – w tygodniu w kościele w dniach bez Mszy o godz. 19.00; w środę po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19.00.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 2. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na cele remontowe w parafii. W poprzednich miesiącach tj. w marcu i kwietniu te zbiórki nie odbyły się.

 3. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 4 wpłaty – na kwotę 270 zł; na kamerę 1 wpłata –na kwotę 100 zł. Bardzo za nie dziękujemy.

 4. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 5. Od poniedziałku 20 kwietnia rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.

 6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.