Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21.03.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, prowadzi je o. Waldemar Korba – Kapucyn z Wałcza. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:

– w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek:

– w Czerwieńsku – o 9.00 i 19.00,

– w Nietkowie – o 10.00 i 18.00

Spowiedź św. we wtorek:

– w Czerwieńsku w godz. 8.30 – 9.15 oraz od 18.30 – 19.15

– w Nietkowie w godz. 9.30 – 10.15 oraz 17.30 – 18.15.

Prosimy, aby uczestnicy Mszy św. mieli zasłonięte usta maseczką i zachowywali bezpieczne odstępy między sobą. Msze św. z Czerwieńska w niedzielę o 10.30 i 12.00 oraz w poniedziałek i wtorek o 9.00 i 19.00 będą również transmitowane przez internet. Można wejść przez https://parafiaczerwiensk.pl/msza-swieta/ lub bezpośrednio na kanale parafia Czerwieńsk na YouTube

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwie Gorzkich Żali:

– w Czerwieńsku dzisiaj o godz. 18.15 – z udziałem kandydatów do bierzmowania z kl. I. szkoły średniej

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W środę 24.03 w kościele w Czerwieńsku po Mszy św. godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby pragnące poznawać Pismo Święte.

5. W czwartek 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. w Nietkowie o 17.00 (w int. Karoliny – przeniesiona ze środy) i w Czerwieńsku o 18.00.

W czasie Mszy św. będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– w Nietkowie o godz. 17.00

– w Czerwieńsku o godz. 16.00 – dla dzieci oraz druga droga krzyżowa w plenerze. Rozpoczęcie po Mszy św. o 18.00 czyli ok. 18.40. Wyjście z kościoła, przejście w kierunku Łężycy, za wiaduktem w lewo w kierunku Dobrzęcina, w Dobrzęcinie w lewo w kierunku trasy Brody – Czerwieńsk i powrót do kościoła w Czerwieńsku. Trasa liczy niecałe 9 km. Rozważania będą czytane przez głośnik. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania maseczek na twarzach i do zachowania odstępów między sobą ok. 1,5 m. Można wziąć latarki i mieć na sobie elementy odblaskowe lub kamizelki ochronne.

7. W sobotę 27 marca o godz. 11.00 w Czerwieńsku młodzież z kl. I szkoły średniej przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Stefana Regmunta. Próba przed Bierzmowaniem w czwartek 25.03 w Czerwieńsku po wieczornej Mszy św.

8. W sobotę 27.03 w Czerwieńsku po wieczornej Mszy św. czyli od godz. 19.45 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem kandydatów do bierzmowania z kl VIII szkoły podstawowej.

9. W miniony czwartek w Gorzowie Wlkp. odbył się pogrzeb ks. Zygmunta Lisieckiego. Na stronie internetowej parafii są zamieszczane wspomnienia Parafian o ks. Zygmuncie. Można je wysyłać na adres admin@parafiaczerwiensk.pl lub przekazywać do zakrystii zapisane na kartkach.

10. Po Mszy św. do nabycia świece Caritas na stół świąteczny w cenie 15 zł., a także prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Są też deklaracje Duchowej Adopcji.