1. W dniu dzisiejszym miała odbyć I komunia święta w Nietkowie. Niestety została odwołana w związku z zaistniałą sytuacja epidemiczną. Nowy termin nadal nie jest znany. Poznamy go, jak dzieci wrócą do szkół. Istnieje możliwość indywidualnej komunii świętej po wcześniejszym przygotowaniu. W tych sprawach prosimy zgłaszać się do biura parafialnego.

 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na cele remontowe w parafii. W poprzednich miesiącach tj. w marcu i kwietniu te zbiórki nie odbyły się.

 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:

 • CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 18.45

 • NIETKÓW – w tygodniu w kościele w dniach bez Mszy o godz. 19.00; w środę po Mszy św. o 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 • LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19.00.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 2. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 1 wpłata – na kwotę 50 zł. Dziękujemy.

 3. Dziękujemy za zakup i montaż kamery w kościele. Posłuży nam do niedzielnych transmisji Mszy św. o godz. 12:00, a także do monitoringu świątyni.

 4. Kurs przedmałżeński w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się w terminie: 5 – 7 czerwca oraz 12 – 14 czerwca 2020 roku. Spotkania o godz. 20:00.

 5. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 6. Od poniedziałku 20 kwietnia rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.

 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.