Uczniowie ZSiPKZ postanowili, że już po wakacjach i nadszedł czas wrócić myślami od odpoczynku do innych potrzebujących. Dlatego kolejny już rok jako Ambasadorzy współpracują z Europejskim Centrum Wolontariatu w ogólnopolskim projekcie “Młodzi dla Kamerunu”. Członkowie -zaprzyjaźnionego z parafią św. Wojciecha- Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” zapraszają z całego serca kolejny raz do wspólnej misji walki o edukację w Kamerunie! Jak? Biorąc udział w akcji pt.

“Wyślij Kredki do Afryki”.
Celem jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą naszym kameruńskim podopiecznym i przyjaciołom w bardziej efektywnej pracy jaką wykonują w szkołach, które wybudowaliśmy lub wspieramy (w Kengang i Baffoussam).
AKCJA TRWA OD 23 WRZEŚNIA DO 15 PAŹDZIERNIKA 2018r.
Prosimy o przynoszenie przyborów do kościoła i umieszczanie ich w koszu pod ołtarzem Matki Boskiej. Wierzymy, że WSPÓLNIE damy radę!
Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, p. Bożena Bogucka oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu”. p. Istiena Boguszewicz- Gnatowicz