Jak już wiemy z relacji na parafialnym FB, pielgrzymi, jadący rowerami z Czerwieńska na Jasną Górę, dotarli do celu. Ostatni dzień, inaczej niż w poprzednie dni, w warunkach deszczowych, nie przeszkodził im dotrzeć do Maryi i tam, przed Jej obliczem złożyć podziękowania Bogu za wszystko, z czym wyruszyli  w tę drogę.

Jak wiemy, z Czerwieńska wyruszyło 10 osób. Jednakże, z różnych przyczyn, na Jasną Górę dotarło ich 8. Widzieliśmy na wcześniejszych zdjęciach, że były potrzebne drobne serwisy pomagające rowerom. Były też akcje, w których trzeba było pomagać sobie nawzajem. I to jest właśnie czas pielgrzymki. Nie tylko ja. Ale może, przede wszystkim, mój brat lub siostra, idący lub jadący obok. Jakie to proste i ważne – zauważyć obok drugiego człowieka. A zauważywszy, że potrzeba mu naszej pomocy – zwyczajne jej udzielenie.

Gratulujemy wszystkim odwagi i przekonania, że warto w taki sposób wielbić Boga.

Dziękujemy ks. Dariuszowi Orłowskiemu za codzienne krótkie wzmianki na parafialnym FB oraz nadsyłanie zdjęć i filmików z trasy.

Dziękujemy również Ryszardowi Samkowi za zdjęcia i filmy, które możemy oglądać na stronie parafialnej i parafialnym koncie YouTube.

Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich pielgrzymach, którzy idą lub jadą do różnych Sanktuariów. Zwłaszcza, że są wśród nich również nasi parafianie.

Galeria

Zanim dojechali, po drodze były też takie sceny:

https://www.youtube.com/shorts/3Dhoxq99hG4