1. Porządek Mszy św.

• Czerwieńsk: w tygodniu o 18.00, 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7.30, 10.30 12.00 i 19.00,

• Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

1. Dzisiaj niedziela misyjna. Ofiary z tacy przeznaczone są na działalność misyjna Kościoła.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na fundusz remontowy w parafii. W ubiegłym miesiącu zebrano w Czerwieńsku 1.695,50 zł, w Nietkowie 1.137 zł. Bóg zapłać.

3. Od tygodnia aż do wyczerpania można nabyć znicze. Za ich rozprowadzanie odpowiedzialny jest Parafialny Zespół Caritas (w Nietkowie)  oraz Służba Liturgiczna (w Czerwieńsku). Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony w 50% na wsparcie dzieł Caritas oraz Służbę Liturgiczną oraz w kolejnych 50% na spłatę zobowiązań wynikających z nieskutecznej sprzedaży gazet. Zadłużenie naszej parafii wobec diecezji z tego tytułu wynosi 4.339,46 zł  za 2019 r. oraz 3.811zł za 2020 r. W sumie 8.150,46 zł. Do każdego opakowania świec dołączamy archiwalny numer gazety. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i wsparcie.

4. W poniedziałek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

6. Jest sporo wolnych  intencji mszalnych w listopadzie i grudniu. Można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

7. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną przed Najświętszym Sakramentem, w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.30, dla dzieci w środę o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45. Różaniec dla dorosłych w dni bez Mszy św. o godz. 17.00.

8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w Czerwieńsku: 7.30, 14.00 – na cmentarzu; w Nietkowie o godz. 9.00 i 11.00 z procesją na cmentarzu. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.30.

9. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

10. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. W kościele w Czerwieńsku może przebywać jednocześnie 143 osoby, w Nietkowie 128 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.