1. Porządek Mszy św.

• Czerwieńsk: w tygodniu o 18.00, 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7.30, 10.30 12.00 i 19.00,

• Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

1. Zakończyliśmy budowę wiaty na podwórku przy plebanii. Są w niej miejsca do parkowania i pomieszczenia gospodarcze. Zapraszamy i zachęcamy do zobaczenia nowego obiektu dzisiaj po każdej Mszy św.

2. W Czerwieńsku i Nietkowie można nabyć znicze. Za ich rozprowadzanie odpowiedzialny jest Parafialny Zespół Caritas (w Nietkowie)  oraz Służba Liturgiczna (w Czerwieńsku). Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dzieł Caritas oraz spłatę zobowiązań wynikających z nieskutecznej sprzedaży gazet. Do każdego opakowania świec dołączamy archiwalny numer gazety. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i wsparcie.

3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

4. Jest sporo wolnych  intencji mszalnych w listopadzie i grudniu. Można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

5. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną przed Najświętszym Sakramentem, w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.30. Różaniec dla dzieci w Czerwieńsku i Nietkowie odwołany. Różaniec dla dorosłych w Nietkowie w dni bez Mszy św. o godz. 17.00.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju i w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP odwołane zostają Msze św. i inne nabożeństwa na cmentarzach 1 i 2 listopada. Msze św. z Uroczystości Wszystkich Świętych będą odprawiane w kościele w Czerwieńsku w sobotę o godz. 18.30 i 19.30 a w niedzielę o godz. 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00. W kościele w Nietkowie w sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Intencje tych dodatkowych Mszy św. są wolne. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 17.30 w Czerwieńsku, o godz. 16.30 w Nietkowie.

7. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

8. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Zarówno w kościele w Czerwieńsku, jak i Nietkowie może przebywać maksymalnie 75 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.