1. Dzisiaj  XXX Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30; w tygodniu Msza św. w Czerwieńsku o godz. 18.30, w Nietkowie w środę o godz. 17.00).

 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: w kopertach 360 zł, do puszek 737,80 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 3. Jutro w poniedziałek dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszego Pasterza.

 4. W najbliższy wtorek 29.10.2016 o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej w Czerwieńsku. Obowiązuje przebranie się za swojego świętego patrona.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe już tylko do czwartku: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną przed Najświętszym Sakramentem, dla dzieci tylko
  w poniedziałek. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45.
  Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.

 6. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek od 19.00 do 20.00.

 7. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Przypomina o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o ich groby. Przy tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy przez cały rok dbają o czystość i porządek naszych cmentarzy. Dziękujemy młodzieży za ostatnią akcję sprzątania zaniedbanych grobów. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg następującego porządku: Czerwieńsk – 7.30 – kościół parafialny; 14.00 – cmentarz komunalny /Msza św. z procesją/; Nietków – 9.00 – kościół; 11.00 – cmentarz / Msza św. z procesją /.  W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 18.00. Wypominki w Nietkowie w środę i niedzielę podczas Mszy św.

 8. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za zmarłych; w nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe w Dzień Zaduszny – 2 listopada o godz. 18.00 w Czerwieńsku, a w Nietkowie o godz. 17.00.

 9. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.

 10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 2 listopada od godz. 9:00.

 11. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej, w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja 15 minut przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

 13. Rekolekcje Biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w naszej parafii w terminie 6-8 grudnia. Koszt rekolekcji 30 zł. Zapisy i wpłaty u p. Lesławy Galik lub w zakrystii. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz

 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.