1. Dzisiaj  XXXI Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30; w tygodniu Msza św. w Czerwieńsku o godz. 18.30, w Nietkowie w środę o godz. 17.00).

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja 15 minut przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00.

4. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. konferencja biblijna na temat Pięcioksięgu i spotkanie Przyjaciół Paradyża.

6. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty 380 zł, puszka 848,11 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

8. 11 listopada kolejna 101 rocznica odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 11.00. Dzieci z Przedszkola w Czerwieńsku zapraszają na mały koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się tego dnia o godz. 10.30 w naszym parafialnym kościele.

9. Obradował społeczny komitet remontu kościoła w Nietkowie. Na spotkaniu ks. proboszcz Marek Kidoń przedstawił dotychczasowy przebieg prac i działań związanych z remontem kościoła. Omówił też szczegółowo zakres prac ujętych w projekcie, które zyskały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 400.000,- zł. W ramach tego etapu będzie wykonana naprawa i stabilizacja drewnianych wiązarów stropu nad nawą główną, uszkodzone elementy drewniane zostaną wzmocnione lub wymienione na nowe. Płatwie i rygle dachowe ze względu na znaczne zniszczenie przekrojów na wskutek przecieków wody deszczowej będą wymienione. Niezbędne jest usuniecie starych desek i wykonanie nowego, solidnego poszycia, ocieplenie sklepienia i pokrycie dachu materiałem zgodnym z pierwotnym założeniem tj. łupka kamiennego. Trzeba też wymienić wszystkie rynny. Do realizacji tych zadań parafia musi zabezpieczyć własny wkład finansowy – tak, jak do realizacji każdego projektu. W naszym przypadku to kwota 55.000,- zł. Te środki musimy zebrać we własnym zakresie i dlatego podjęto inicjatywę przeprowadzenia zbiórki wśród mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia na rzecz remontu kościoła. Zbiórka funduszy rozpocznie się od 12. listopada. Członkowie komitetu odwiedzą każdą rodzinę, a przekazywane środki będą potwierdzane podpisem darczyńców. Średnia wysokość wpłaty od jednej rodziny szacowana jest na poziomie 150 zł – oczywiście każdy decyduje samodzielnie o wysokości przekazywanej kwoty na remont kościoła. Datki będzie można przekazywać na konto parafialne, a na portalu allages.pl będzie można dokonywać wpłat internetowych. Liczy się czas, bo ostatnia faktura w projekcie powinna być opłacona do 12. grudnia. O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

10. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizowało trzy tygodnie temu w naszej parafii zbiórkę na sierociniec Dom Pokoju w Betlejem. Została zebrana kwota 4206 zł. Dodatkowo p. Małgorzata Jutrowska ze sklepu Feniks ofiarowała 20 kg wędlin. Otrzymaliśmy także długopisy i maskotki. Wszystko to zostało przekazane do sierocińca. Za ogromną hojność wszystkim parafianom bardzo dziękujemy.

11. Rekolekcje Biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w naszej parafii w terminie 6-8 grudnia. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich Parafian. Można także zaprosić osoby spoza parafii. Koszt rekolekcji 30 zł. Zapisy i wpłaty u p. Lesławy Galik lub w zakrystii. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz

12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze 15 listopada o godz. 19.30 w kościele. Czas trwania 15, 16, 17 oraz 22, 23, 24 listopada br.

13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.