1. Dzisiaj  XXXIV Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30; w tygodniu Msza św. w Czerwieńsku o godz. 18.30, w Nietkowie w środę o godz. 17.00).

  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium.

  3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00.

  4. W czwartek 28 listopada o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie zespołu organizującego wigilię dla osób starszych i samotnych. Do wzięcia udziału w spotkaniu zachęcamy wszystkie osoby chcące zaangażować się w tegoroczną wigilię, która odbędzie się w piątek 13 grudnia. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób starszych i samotnych do księży bądź Pań Bożeny Kapeli (w Czerwieńsku) lub Eli Śliwińskiej (w Nietkowie). Prosimy podawać imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu zgłaszanej osoby.

  5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą św.. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku katechezę dla dorosłych. Spróbujemy przybliżyć się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Temat katechezy: “W żłobie leży – tylko po co”?

  6. Od 12 listopada trwa zbiórka funduszy na rzecz remontu kościoła w Nietkowie. Członkowie komitetu odwiedzają każdą rodzinę, a przekazywane środki są potwierdzane podpisem Darczyńców. Średnia wysokość wpłaty od jednej rodziny szacowana jest na poziomie 150 zł – oczywiście każdy decyduje samodzielnie o wysokości przekazywanej kwoty na remont kościoła. Datki można przekazywać na konto parafialne, a na portalu allages.pl można dokonywać wpłat internetowych. Liczy się czas, bo ostatnia faktura w projekcie powinna być opłacona do 12. grudnia. O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

  7. Rekolekcje Biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w naszej parafii w terminie 6-8 grudnia. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich Parafian. Można także zaprosić osoby spoza parafii. Koszt rekolekcji 30 zł. Zapisy i wpłaty u p. Lesławy Galik lub w zakrystii już tylko do 1 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz

  8. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Spowiedź przed Świętami. Czerwieńsk: 16, 17, 18 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 do skutku oraz 19 grudnia od godz. 17-tej. Nietków: 19 grudnia od godz. 16-tej. Spowiedź ostatniej szansy: 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17-tej do ostatniego penitenta.

  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.