Aktualności

Papież Benedykta XVI na 100-lecie urodzin JP2

Gdy papież Jan Paweł II umierał, Plac św. Piotra był pełen ludzi, przede wszystkim młodych, którzy chcieli po raz ostatni spotkać się ze swym papieżem. Nigdy nie zapomnę chwili, w której arcybiskup Sandri podał wiadomość o odejściu papieża. Nie zapomnę przede wszystkim chwili, w której wielki dzwon św. Piotra ogłosił tę wiadomość. W dniu pogrzebu Ojca Świętego można było zobaczyć mnóstwo plakatów z napisem „Santo subito”. Było to wołanie, które płynęło ze spotkania z Janem Pawłem II ze wszystkich stron. I nie tylko na Placu św. Piotra, ale w różnych kręgach intelektualistów dyskutowano nad nadaniem Janowi Pawłowi II tytułu „Wielki”.

Czytaj List

Koncert na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II – 18-05-2020

W zakładce AUDIO zamieszczamy Specjalny Koncert na 100-lecie urodzin świętego Jana Pawła II.

Oglądaj

*Koncert z tłumaczeniem na polski język migowy*

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II zobaczyliśmy wspólnie widowisko „Santo Subito – Prorok naszych czasów”, pełne gwiazd! Poszczególne utwory, takie jak „Osiem błogosławieństw”, „Barka”, „Jezus Najwyższe imię”, „Bądź przy mnie”, „Wszystka moja nadzieja”, czy „Modlitwa o pokój”, przeplatane są archiwalnymi materiałami wideo z wypowiedziami Papieża Polaka, zarejestrowanymi podczas jego pielgrzymek do Polski. Śledzących koncert przywitał kard. Stanisław Dziwisz, a finałem widowiska była procesja księży z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie i przejście do wieży Sanktuarium, skąd usłyszeliśmy błogosławieństwo na cztery strony świata. Poza kanałem YouTube, wydarzenie było równocześnie nadawane w TVP1 oraz w Programie 1 Polskiego Radia. W koncercie wzięli udział artyści: Kamil Bednarek, Beata Bednarz, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec (Golec uOrkiestra) Sebastian Karpiel-Bułecka, Angelika Korszyńska-Górny, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski, Skubas, Natalia Kawalec, Hanna Sztachańska, Roksana Węgiel, Siostra Janina Anna Kaczmarzyk Służebniczka NMP NP, o. Tomasz Jarosz CSsR, o. Rafał Kobyliński SJ oraz zespoły: DAGADANA, Schola Braci Dominikanów z Krakowa, siostry ze zgromadzenia „Comunicadoras Eucarísticas del Padre Celestíal”, sekcja Marcina Pospieszalskiego, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak, ICON Orkiestra prowadzący: Maciej Musiał scenariusz: Halina Przebinda kierownictwo muzyczne: Marcin Pospieszalski realizacja koncertu: TOProduction Widzów powitali Arcybiskup Senior Archidiecezji Krakowskiej, Kardynał Prezbiter Stanisław Dziwisz oraz Kanonik Krakowskiej Kapituły Katedralnej, Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja.

Protokół ze spotkania katechetów z Księdzem Proboszczem

Temat: Postanowienia w związku z I Komunią świętą w czasie pandemii koronawirusa.

Obecni na parafialnym spotkaniu katechetycznym: Ksiądz Proboszcz Marek Kidoń, ksiądz Grzegorz Irski, ksiądz Łukasz Łaszkiewicz, Marcin Gorzelany.

  1. Komunia indywidualna – termin komunii: 28.06.2020 g. 12.00

Osoby chętne zgłaszają do dnia 27.05.2020 r. w biurze parafialnych chęć przystąpienia do Komunii świętej z zachowaniem limitu osób na czas pandemii w kościele (na dziś max: 15 dzieci – zgłoszeni do tej pory: Jóźwiak A., Bania V., Barańczuk S., Pokrzyńska U., Szumowski P., Wojtkowski J.). Przy każdym dziecku mogą być obecni rodzice i chrzestni. Wszyscy uczestnicy mają założone maseczki.

Spowiedź św. – dwa dni wcześniej (26.06.2020 – piątek) Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

    1. Komunie klasowe:

Klasa A – Termin 12.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

Klasa B – Termin 05.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

Klasa C – Termin 19.07.2020 r. g. 12.00

Spowiedź św. – Z powodu braku możliwości zweryfikowania przez katechetę znajomości formuły spowiedzi św. rodzice przygotowują: Imienne oświadczenie o przygotowaniu dziecka do pierwszej spowiedzi świętej, które dostarczają księdzu przed spowiedzią.

    1. Komunie po ustaniu pandemii

Dla pozostałych osób, które nie zdecydują się na przystąpienie dziecka do Sakramentu Pierwszej Komunii świętej w podanych wyżej terminach.

Czerwieńsk, 19.05.2020 r.

Możliwość liczniejszego udziału w Mszach świętych

Od dnia 17 maja 2020 roku nastąpiło kolejne zmniejszenie obostrzeń związanych z epidemia. Od teraz istnieje możliwość udziału w mszach świętych do 75 osób w każdym z naszych kościołów. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w Eucharystii.

Papież odprawi 18 maja Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II

Jutro (18.05.2020) o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie” – dodał Franciszek. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej.